۳ حقیقت ترسناک که نگاه‌تان را به دنیا تغییر خواهد داد!

۲۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همه‌ ما کسانی را می‌شناسیم که گاهی موضوعات باور‌نکردنی و عجیب برایمان تعریف می‌کنند. برای دانستن این مطلب تا انتها همراه ما باشید.
سه حقیقت ترسناک و عجیب

گاهی در عادی‌ترین چیزها هم نکته ترسناکی وجود دارد. مثلا آیا می‌دانید که در طول زندگی خود هزاران بار در مجاورت قاتلان خطرناک قرار می‌گیرید بدون آنکه خبر داشته باشید، یا اینکه اگر تابلوی «شنا ممنوع» را نادیده بگیرید ممکن است مغزتان خوراک انگل خطرناکی شود؟ در ادامه به سه حقیقت ترسناک و عجیب درباره دنیا می‌پردازیم که نگاه تان را تغییر خواهد داد. با مجله دلتا همراه ما باشید.

 احتمال مرگ در زمان حمام کردن بیشتر از احتمال برنده شدن در قرعه کشی است

طبق ارزیابی‌های مختلف، احتمال برنده شدن جایزه در یک قرعه کشی از ۱ در ۱۷۶ میلیون تا ۱ در ۱۵ میلیون است. متاسفانه احتمال مرگ در حمام خانه خود بسیار بیشتر، یعنی ۱ در ۸۴۰ هزار است. با این حال بسیاری از مردم به خوش شانسی خود اعتقاد دارند و حتی بعضی از آن‌ها در قرعه کشی‌ها برنده می‌شوند.

در طول زندگی خود ممکن است بی آنکه متوجه باشیم هزاران بار در معرض قتل قرار بگیریم

این احتمال به محل زندگی‌تان و تعداد افرادی که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شوید بستگی دارد. اگر در شهر کوچکی زندگی می‌کنید، در طول زندگی‌تان با ۱۶ قاتل مواجه خواهید شد. اما اگر در شهر بزرگی زندگی می‌کنید و هر روز با صدها نفر مواجه می‌شوید، در طول زندگی‌تان بدون آنکه بدانید در مجاورت هزاران قاتل قرار خواهید گرفت.

مشکل این است که اغلب جنایتکاران، از جمله قاتلان سریالی، شبیه مردم عادی هستند و می‌توانند زندگی به ظاهر عادی‌ داشته باشند.

سه حقیقت ترسناک و عجیب

تد باندی مدتی در یک مرکز تماس کار کرده و در آنجا به مردم کمک می‌کرد. او کسانی که قصد خودکشی داشتند را به سرویس اضطراری ۹۱۱ گزارش می‌داد تا آن‌ها را نجات دهند. اما در پشت نقاب این انسان درستکار، یک آدم ربا، جنایتکار و متجاوز وجود داشت که از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۸ مرتکب ۳۰ قتل شده بود.

 احتمال مرگ در روز تولد خود‌، بیشتر از احتمال مرگ در روزهای دیگر است

تحقیقات جدید نشان می‌دهد نرخ مرگ و میر افراد در روز تولدشان به طور متوسط ۶/۷ درصد بیشتر از مرگ در روزهای دیگر است. محققان پی برده‌اند که این نرخ در مورد جوانان و تعطیلات آخر هفته حتی بیشتر است.

متاسفانه علت این مساله مشخص نیست. اما شاید به دلیل آن باشد که احتمال سوانح در مهمانی‌ها یا تصمیم به خودکشی افراد افسرده در این روز بیشتر است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب آیا دیر غذا خوردن باعث چاقی می‌شود؟ را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

آیا می‌دانید غذایی که می‌خورید ژنتیک شما را تغییر می‌دهد؟

ارتباط بین غذا و ژن ها ممکن است بر سلامتی، فیزیولوژی و طول عمر شما اثر بگذارد. با مجله دلت…