نکاتی که چیدمان پذیرایی‌ شما را متحول می‌کند!

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر از وضع کنونی چیدمان منزل رضایت ندارید و رویای یک دکوراسیون و چیدمان زیبا را در سر دارید، می‌توانید آن را به واقعیت نزدیک کنید.
ایده هایی برای چیدمان پذیرایی

اتاق پذیرایی کلیدی‌ترین بخش هر خانه‌ای است چون ساکنین خانه اکثر وقت خود را در این فضا سپری می‌کنند. بعضی نکات هستند که کمک می‌کنند چیدمان بهتر و ایده‌آل‌تری در اتاق نشیمن منزل خود داشته باشید. در این مطلب از مجله دلتا به ایده هایی برای چیدمان پذیرایی پرداخته می‌شود.

ست کردن وسایل خانه با پرده

برای انتخاب ست‌ها سعی کنید از رنگ‌های مشابه یا متضاد استفاده کنید و رنگ‌ها و طرح‌های فانتزی را برای تغییر دکوراسیون پذیرایی فراموش نکنید.

ایده هایی برای چیدمان پذیرایی

نور طبیعی را به هیچ وجه محدود نکنید

اگر شما در خانه‌ای کوچک زندگی می‌کنید که درپذیرایی شما چندین پنجره وجود دارد. سعی کنید دکور خود را طوری بچینید که مبل‌ها زیرپنجره‌ها بیفتند و از نور آن بهره‌مند شوید. همچنین در طول روز سعی کنید پرده‌ها راکنار بزنید و از نور آفتاب استفاده کنید.

  • از چیدن وسایل جلوی پنجره بپرهیزید.
  • از رنگ‌های خنثی استفاده کنید تا نور آفتاب را بهتر منعکس کنند.
  • مانعی برای نور قرار ندهید تا نور مستقیم به پذیرایی شما بتابد.

ایده هایی برای چیدمان پذیرایی

مبل‌های خود را گرد بچینید

سعی کنید تا جایی که ممکن است و فضای خانهبه متراژ پذیرایی به شما اجازه می‌دهد، مبل های خود را به صورت گرد دور هم بچینید تا علاوه بر اینکه تغییری در دکوراسیون پذیرایی خود ایجاد کرده باشید زمانی هم که با خانواده کنار هم نشسته‌اید، فضایی آرامش‌بخش و صمیمی ایجاد کنید.

مبل‌های خود را گرد بچینید

رنگ دیوار پشت تلویزیون پذیرایی

این یکی از مهم‌ترین مواردی است که در نظر گرفته نمی‌شود. شاید این موضوع برای شما مشهود باشد که وقتی برای شما مهمان می‌آید همه توجه‌ها به سمت تلویزیون است اما اگر این تلویزیون به هر دلیلی باید خاموش باشد آن وقت باید چه کنیم؟ بهتر است دیوار پشت تلویزیون شما رنگ تیره‌تری داشته باشد تا خودش جلب توجه کند.

رنگ دیوار پشت تلویزیون

سقف پذیرایی را فراموش نکنید

تزیین سقف پذیرایی از ایده هایی برای چیدمان پذیرایی محسوب می‌شود. در واقع سقف یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه است که شما با هزینه‌ای کم می‌توانید آن را تغییر دهید و یک تغییر مناسب در پذیرایی خود ایجاد کنید.

  • دقت کنید در سقف از رنگ‌های متضاد استفاده نکنید بلکه از رنگ‌های مشابه هم استفاده کنید.
  • رنگ گچبری‌ها باید با رنگ سقف تفاوت داشته باشد.

دکوراسیون اتاق پذیرایی

تغییر دکوراسیون پذیرایی با فضاهای خالی بیشتر

شما این کار را می‌توانید با حذف میزها یا صندلی‌های جاگیر اضافی انجام دهید. همچنین می‌توانید وسایل خود را با فاصله‌های بیشتر از همدیگر انجام قرار دهید تا فضای خالی بیشتری داشته باشید.

تغییر دکوراسیون پذیرایی

پیشنهاد مطالعه: مطلب برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

یک بار برای همیشه به آشپزخانه خود نظم دهید

سازمان‌دهی و نظم دهی آشپزخانه را می‌توان فرآیندی دائمی دانست که در طول زمان، دچار تکامل و …