کاربرد چوب صنوبر در طراحی مینیمال خانه سلامت

دیدگاه‌ها برای کاربرد چوب صنوبر در طراحی مینیمال خانه سلامت بسته هستند
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
طراحی مینیمال خانه سلامت یکی از زیبا ترین جلوه های هنر معماری است و کاربرد صحیح چوب صنوبر را به نمایش می‎گذارد.
طراحی مینیمال خانه

طراحی مینیمال خانه چگونه است؟ سبک مینیمال در طراحی داخلی خانه یعنی چه؟ خصوصیات سبک مینیمال چیست؟ دکوراسیون مینیمال چیست ؟ خانه مینیمال چیست ؟ آیا مینیمالیسم در زندگی کاربردی دارد؟ پاسخ همه این پرسش‎ها را در مجله دلتا دنبال کنید.

 

این بخش، جزئی از فضای هتل قدیمی «Bad Schörgau» است، که به آن الحاق شده است. این مجموعه شامل یک آکادمی هنر آشپزی، یک فضای سمینار و بنای «خانه Trehs» است.
آکادمی هنر آشپزی مرجعی است برای حفظ و گسترش روش‎های آشپزی محلی و به همین منظور تاسیس شده‎است.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‎کنید یکی از مهم‎ترین قسمت‎ها در طراحی این آکادمی، یک کانتر آشپزخانه به عرض ۵ متر است. روی این کانتر یک قطعه سنگ بزرگ و یکپارچه‎ی خاکستری-سبز، از نوع سنگ‎های آذرین محلی این منطقه «Sarner»، قرار دارد. در این پروژه برای کف و پوشش سطوح نیز از همین سنگ استفاده شده‎است.

سنگ رویه این کانتر صیقل و سطوح دیگر آن، تراش‎های طبیعی سنگ است.
طراحی این آکادمی به گونه‎ای است که فضای بخش آشپزی به فضای گردهمایی اتصال یافته‎است و با یک راه پله اسپیرال (مارپیچ، پیچاپیچ، حلزونی، به‎شکل مارپیچ) به‎فضای سمینار فوقانی ارتباط پیدا می‎کند.

طراحی مینیمال

همان‎طور که در تصویر بالا مشاهده می‎کنید پترن (طرح، ملاک، نقش، سرمشق، مدل، الگو) استفاده شده در فضای گردهمایی براساس المان‎های دایره‎ای طراحی شده‎است.

سازه شاخص سقف به واسطه‎ی تقاطع این دوایر و تشکیل فرم‎های سه بعدی ستاره‎ای شکل، به‎وجود می‎آید.

نمای خارجی نیز از هندسه مشابه داخل و بدون استفاده از فرم‎های ستاره‎ای شکل تشکیل شده‎است.

طراحی خانه

طراحی مینیمال خانه Trehs

فضای «خانه Trehs» در بخشی از زمین سایت «Bad Schörgau» قراردارد. «Trehs» یک نقش سمبولیک و نمادی از جادوگران دنیای کوهستان که آشنا به نیروهای طبیعت بوده و می‎توانستند در هر زمانی به مردم کمک کنند.

طراحی مینیمال خانه Trehs

آبگرم و چشمه آب معدنی

«Bad Schörgau» سنت صد ساله‎ی «حمام های آب‎گرم» را حفظ کرده‎است که بخشی از فرهنگ زندگی کشاورزان کوهستان «Sarentino» است. برای اولین بار در سال ۱۶۲۴ میلادی از چشمه آب معدنی به‎عنوان یک چشمه آب معدنی درمانی یاد شد. آب‎گرم تاریخی «Bauernbadl»، از آب چشمه‎ی معدنی سرچشمه می‎گیرد.

در بخش همکف وان‎های آب‎گرم  قرار گرفته و شامل فضای ورودی و اتاق‎هایی به‎عنوان حمام می‎شود. طبقه فوقانی شامل فضاهایی برای ماساژ درمانی است.

طراحی خانه Trehs
از میان یک جداره می‎توان به فضای حمام وارد شد. روی سطوح آن طرح پیچک نقش بسته‎ است و این طرح متاثر از نقش تزئینی اصلی «Bauernbadl» است. این فضا با چوب کاج محلی این منطقه، پوشیده شده‎است.

یک پلکان منحنی شکل، دو طبقه را در این بنا به هم متصل می‎کند. توالی فضاها و فرم پلکان، اشاره به جریان آب دارد.

یک فضای تن‎آرامی (Relaxation) که فرمی آزاد دارد و با قطعاتی از جنس چوب کاج پوشیده شده‎است، این مجموعه را تکمیل می‎کند.

طراحی مینیمال Trehs
ساختمان این مجموعه از متریال‎های طبیعی مانند سنگ و چوب ساخته شده‎است. این مصالح از یک طرف سخت و بادوام و از طرف دیگر فضایی گرم و دنج به‎وجود آورده‎اند.

متریال درها، کف‎ها و مبلمان‎ نیز چوب کاج محلی است. از صنایع دستی این منطقه، بافت با پر طاووس است که برای ساخت دستگیره‎های چرمی درها استفاده شده و این موضوع ارتباطی مستقیم با فرهنگ کوهستان «sarentino» ایجاد می‎کند.

طراحی مینیمال سقف

منبع: bad-schoergau.com

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون و معماری های خاص از مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

نکاتی که باید در مورد دکور اتاق خواب بدانید

اگر اتاق خواب کوچکی دارید از فضای بالای سر خود به بهترین شکل استفاده کنید. برای این منظور …