ازدواج و طلاق و تاثیر آن بر بازار مسکن

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ازدواج و طلاق می‎تواند از عوامل تاثیرگذار بر بازار مسکن باشد.
ازدواج و طلاق

ازدواج و طلاق ،چه  تاثیری بر بازار مسکن دارد؟ طبق آمار ازدواج و طلاق در سال ۹۷ ، در کشورمان سالانه یک میلیون ازدواج ثبت می‎شود، که از این میزان  ۳۰ درصد به طلاق می‎انجامد. فردی که جدا شده نیاز به مسکن جدید دارد. درصد کمی از زنان و مردان طلاق گرفته به خانه پدری بر می‎گردند و نزدیک به ۹۵ درصد افراد ترجیح می‎دهند به تنهایی در خانه‎ای جدید زندگی کنند. اما این نیاز به مسکن چگونه تامین خواهد شد؟

کشور سالانه به یک میلیون مسکن نیاز دارد  و اگر طلاق‎گرفته‎ها را به این تعداد اضافه کنیم، این رقم  یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی خواهد بود.

ازدواج و طلاق

پیشنهاد رییس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان

رییس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان گفته است: طبق ترکیب جمعیتی جوان در کشور می‎توان گفت اوج نیاز کشور از نظر تامین مسکن بین سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۵ است، زیرا جوانان طی بازه یاد شده به مرحله ازدواج می‎رسند. مجتبی بیگدلی افزود: اگر همان نیاز سالانه یک میلیون مسکن را در نظر بگیریم؛ هیچ‎گونه توازنی میان عرضه و تقاضا در کشور نمی‎بینیم.

خط آنلاین و اعتباری خرید مصالح ساختمانی که از سوی وزیر راه و شهرسازی مطرح شده، باید بدون سود باشد، زیرا تعیین سود برای ارائه این خط اعتباری گره‎ای از کار انبوه‎سازان باز نمی‎کند. بانک‎ها باید به این طرح، اعتبار اختصاص دهند و این خط اعتباری باید ارزان باشد.در مقابل دولت هم باید در پرداخت سود این خط اعتباری به انبوه‎سازان کمک کند، زیرا خط اعتباری با سودهای ۲۰ تا ۳۰درصد، فایده‎ای ندارد. در این‎صورت شاید بتوان به تولید مسکن ارزان و سریع و راحت دست یافت.

اگر این کار انجام شود با ورود سیل جمعیت ازدواج کرده در سال‎های آینده، می‎توان مسکن مورد نیاز را تامین و از انبوه مشکلات در این مورد  به راحتی عبور کرد.

برای آگاهی بیشتر از تحولات بازار مسکن با صفحات خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله دلتا ، همراه شوید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

چه کار کنیم بعد از مصرف حبوبات نفخ نکنیم؟

حبوبات حاوی مقادیر مناسبی از روی، مس، منگنز، سلنیوم وغیره هستند. برخی با خوردن حبوبات نفخ …