۷ ترفند ارزان برای داشتن خانه‌ای شیک و خاص

۹
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای به‌روز کردن و تغییر دکوراسیون داخلی منزل چند توصیه مهم برای شما داریم که می‌توانید با هزینه کم و به راحتی دکور منزل خود را تغییر دهید.
ترفندهای تغییر دکوراسیون ارزان

همیشه خلق یک خانه‌ زیبا به هزینه‌های زیاد نیاز ندارد. گاهی ساده‌ترین راه‌حل‌ها می‌تواند بیشترین تاثیر را داشته باشند. بنابراین از ایده‌های آسان و قابل دسترس استقبال کنید تا هر گوشه از خانه‌ شما رنگ‌ و روی تازه پیدا کند. در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم به ترفندهای تغییر دکوراسیون ارزان بپردازیم.

از نقش نورپردازی مناسب غافل نشوید

نورپردازی مناسب می‌تواند حال‌و‌هوای دکوراسیون خانه‌ شما را با صرف هزینه‌ بسیار کمی تغییر دهد. برای تک‌رشته لامپ آویزان از یک گوشه‌ سقف خانه، لوستر ساده‌ جدید بخرید و چراغ‌های رومیزی ناهماهنگ با سبک خانه را با آباژورهای شیک جایگزین کنید. از آباژور در اطراف مبلمان و کنار تخت استفاده کنید تا متوجه ایجاد سبک منسجم در دکوراسیون خانه شوید.

ترفندهای تغییر دکوراسیون ارزان

کوسن جدید و پتوی مبل بخرید

اگر در حال حاضر نمی‌توانید مبلمان جدید تهیه کنید، باز هم می‌توانید آن‌ها را نو کنید. کوسن و پتوی مبل جدید، رنگ و لعاب تازه به مبلمان می‌بخشند. ده‌ها کوسن و پتوی مبل مقرون‌به‌صرفه و شگفت‌انگیز وجود دارد که در نوع خود بی‌نظیر هستند و به سرعت فضای خانه‌ شما را نو می‌کنند.

ترفندهای تغییر دکوراسیون ارزان

نور را با کمک آینه بیشتر کنید

آینه می‌تواند جایگزین مقرون‌به‌صرفه‌ای برای تابلوها و اکسسوری‌های گران هنری باشد. با نصب آینه‌ها روی دیوار، نور و درخشندگی خانه را بیشتر کنید. همچنین می‌توانید طرح‌های مختلف آینه را با هم ترکیب کنید و یک طرح منحصربه‌فرد با ظرافت بسیار، روی دیوار خلق کنید و به دیوار کوچک خانه جذابیت بیشتری دهید.

نکات تغییر دکوراسیون

رومبلی‌ها را تغییر دهید

از ترفندهای تغییر دکوراسیون ارزان این است که به جای خرید مبلمان جدید و پرداخت هزینه بالا، می‌توانید رومبلی‌های مبلمان قدیمی را تعویض کنید. از یک متخصص کمک بگیرید و با انتخاب یک پارچه‌ جدید، برای تغییر رومبلی‌ها اقدام کنید. برای اینکه چیدمان زیبایی داشته باشید به مطلب این ۶ وسیله را برای دکور منزل از دست ندهید سر بزنید.

استفاده از بشقاب‌های خوش‌طرح قدیمی

یکی از دیوارهای خانه را می‌توانید با بشقاب‌های رنگارنگ قدیمی، به‌عنوان آثار هنری، زیباتر نشان دهید. بنابراین اگر داخل گنجه‌های خاک گرفته‌ خانه یا درون کابینت‌ها، بشقاب‌هایی بلااستفاده با نقوش قدیمی دارید، دست به‌کار شوید و این بشقاب‌های خوش‌طرح روی دیوار نصب کنید.

بشقاب‌ های خوش‌طرح قدیمی

تکه‌ای از طبیعت را به داخل خانه بیاورید

اگر می‌خواهید که طراوت طبیعت را به خانه‌ خود اضافه کنید، باید المان‌هایی طبیعی را داخل خانه بیاورید. به‌عنوان مثال می‌توانید یک تکه چوب را با هنر خود بازیافت کنید و از آن یک قفسه‌ چوبی برای گلدان‌ها بسازید یا از آن برای تزئین راهروها استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون ارزان

رومیزی جدید تهیه کنید

رانر رومیزی ایده‌ای مفید برای ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل است که می‌توانید به راحتی آن را با شروع هر فصل تغییر دهید. فراموش نکنید که رنگ و طرح رومیزی باید با سبک دکوراسیون خانه و رنگ‌ و لعاب غالب آن هماهنگی داشته باشد. رانر رومیزی را می‌توان با قیمتی مناسب از فروشگاه‌ها تهیه کرد.

رومیزی جدید

پیشنهاد مطالعه: مطلب این گیاهان آپارتمانی برگ‌های رنگی دارند را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۵ قانون مهم در دکوراسیون اتاق خواب کودکانه

یکی از دغدغه‌های اصلی و چالشی که بسیاری از والدین با آن دست‌به‌گریبان هستند، دکوراسیون اتا…