خودپردازهایی که به جای اسکناس‌، شمش طلا می‌دهند!

۱۸
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در دبی، این نگین خوش آب و رنگ خاورمیانه مردمی از فرهنگ‌های مختلف می‌بینید و به بازدید از جاذبه‌هایی می‌روید که نمونه آن‌ها در جهان پیدا نمی‌شود.
حقایق جالب از دبی

شهر دبی توانسته در چند سال اخیر به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی و جاذبه‌های برتر در دنیا تبدیل شود. شما در این شهر می توانید «ترین» های بسیاری تماشا کنید و مبهوت آن ها شوید. در این مطلب از مجله دلتا می خواهیم درباره حقایق جالب درباره دبی صحبت کنیم.

ATM هایی که شمش طلا توزیع میٔکنند

در دبی، دستگاه های خودپردازی وجود دارند که در واقع می توانند شمش طلا تحویل بدهند. این دستگاه‌های خودپرداز طلا آن‌قدر محبوب هستند که باید دو بار در هفته مجددا پر شوند.

مشاهده‌ حیوانات وحشی که در صندلی جلو لم داده‌اند

اگر شما مسافر دائمی این شهر یا ساکن در این شهر باشید، از این واقعیت که حیوانات وحشی اغلب در صندلی مسافر می‌نشینند مطلع خواهید شد. در دبی، شیر، یوزپلنگ و گربه‌های وحشی حیوانات خانگی عده زیادی از مردم هستند.

ماشین پلیس‌های رویایی!

یک ساعت قدم زدن در خیابان‌های دبی کافی است تا در جلویتان حجم بزرگی از ماشین‌های لوکس و آنچنانی ببینید و مطمئنا خیلی برایتان جالب است اگر بدانید که ماشین پلیس‌های دبی را لامبورگینی‌ها، فراری‌ها و بنتلی‌ها تشکیل می‌دهند.

حقایق جالب از دبی

پارکینگ شتر در دبی

اگرچه ماشین‌های لوکس زیادی در دبی هستند، اما خب این کشور به فرهنگ قدیم خودش هم اهمیت میده و در این فرهنگ، شتر نقش مهمی دارد. شتر از قدیم برای حمل و نقل، غذا و حتی علامتی بر روی پول آن‌ها استفاده می‌شد و تا امروزه هم به این حیوان اهمیت زیادی داده می‌شود.

مسابقات شتردوانی با جایزه‌های بسیار زیادی برای آن‌ها برگزار می‌شود و حتی برای آن‌ها پارکینگ هم در نظر گرفته می‌شود.

حقایق جالب از دبی

پیشنهاد مطالعه: مطلب قبرستان‌های عجیب که خون را در رگ‌های شما منجمد می‌کنند! را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۵ روش برای بهبود کیفیت هوای خانه در روزهای آلوده

افراد به دلیل آلودگی هوا در معرض خطر سکته قلبی، عفونت‌های تنفسی و سرطان ریه قرار می‌گیرند.…