گردشگری وحشت در ایران، از دره اجنه تا قبرستان طلسم‌شده

۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
یکی از موارد جذاب و جالب در گردشگری، ژانر وحشت است که همواره جزو تجربه‌های هیجان‌انگیز به‌شمار می‌آید. این نوع از سفر را تجربه کنید و از آن لذت ببرید.
جاذبه های ترسناک ایران

اگر شب‌ها خواب پریشان می‌بینید، همین الان صفحه را ببندید و این مطلب را مطالعه نکنید. اگر هم که اهل هیجان هستید و خواندن مطالب اسرارآمیز و ترسناک برای شما جالب است، همراه ما شوید. امروز در این مقاله جاذبه های ترسناک ایران را بررسی می‌کنیم. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا کمی ترس را کنار هم تجربه کنیم.

قبرستان سفیدچاه، جایی که مردگان نمی‌پوسند

هیج کجای دنیا به اندازه قبرستان‌های عجیب و غریب، خوفناک نیستند. به قبرستان سفیدچاه که بروید، بعضی از سنگ قبرها به حالت ایستاده ساخته شده‌اند و بعضی مثل قبرهای امروزی هستند. نکته جالب درباره این قبرستان این است که مرده‌ها در اینجا نمی‌پوسند! مردم محلی معتقدند که خاک اینجا روی مرده اثر نمی‌گذارد و بدنش تا سالیان سال دست‌نخورده باقی می‌ماند. البته قسمت وحشتناک داستان، جعبه‌ای طلسم‌شده است که مردم معتقدند کسی نمی‌تواند قفل آن را باز کند و هر کس هم تلاش کرده، زندگی‌اش تا ابد شوم باقی مانده است.

قنات قصبه گناباد، ساخته دست اجنه

قنات قصبه گناباد داستان‌های مرموز و عجیبی دارد که بسیار ترسناک است. این قنات آن‌قدر گود است که حتی اگر بخواهیم هم نمی‌توانیم باور کنیم آدمیزاد بدون کمک فرازمینی‌ها توانسته باشد چنین سازه‌ای را ۲۵۰۰ سال پیش ابداع کند. نکته جالب‌تر اینکه این اولین قنات جهان است. باید باور کنیم که موجودات فرازمینی روزگاری اینجا کار کرده‌اند و یادگار آن‌ها قنات قصبه شده است.

جاذبه های گردشگری ترسناک ایران

دره اجنه مشهد، هزارتوی از ما بهتران

این دره بسیار زیبا در مسیر چناران به مشهد قرار دارد و سال‌هاست داستان‌های مختلفی را به گوش همه رسانده است. دیوارهای دره بسیار باریک، کم‌عرض و گاه تاریک و مخوف هستند. اینجا حتی صدای نفس شما هم توی راهروها می‌پیچد و تصور می‌کنید یک جن دارد با احتیاط شما را تعقیب می‌کند!

جنگل جیغ طرقبه، زنی که هنوز در آتش می‌سوزد

گردشگری ترسناک

می‌گویند سال‌ها پیش اینجا زنی خودسوزی کرده و هر شب صدای جیغ‌های این زن، گوش مسافران را کر می‌کند. تراژدی وحشتناکی است که باعث شده این جنگل زیبا و انبوه به یکی از جاذبه های ترسناک ایران تبدیل شود. یادتان باشد، چه جیغ زن باشد و چه صدای نعره درندگان باز هم نباید شب را در آنجا بمانید.

کوه پدری، جاذبه‌ای مافوق تصور

گردشگری وحشت

اینجا بی‌شک ترسناک نیست اما یکی از مرموزترین جاهای دیدنی ایران است. برخی از وجود موجودات ماورایی در اینجا حرف می‌زنند. بعضی می‌گویند اینجا مغناطیس عجیبی دارد که هر چیزی را به‌سمت خود می‌کشد. بعضی هم برای آزمودن ماجرا، ماشین خود را در جاده منتهی به کوه پارک کرده‌اند و به چشم دیده‌اند که ماشین به‌سمت کوه عقب‌عقب می‌رود! بعضی هم از خواص ضدسرطانی و درمانگر ایدز در این منطقه می‌گویند.

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن مطالب بیشتر مکان‌های گردشگری وحشت در ایران را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

چشمه کانی گراوان سردشت، طبیعتی بی‌نظیر

چشمه گراوان سردشت جاذبه‌ای‌ است که از دل زمین می‌جوشد و در اطراف خود جذابیت‌های منحصر به ف…