دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون را جذاب کنید!

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هر رنگ و طرحی که برای دیوار پشت تلویزیون منزل استفاده می‌کنید، بر جلوه فضای داخلی آن تاثیر می‌گذارد. پس کاغذ دیواری که برای پشت تلویزیون انتخاب می‌کنید را با دقت انتخاب کنید.
دکوراسیون دیوار تلویزیون

چه طرح و الگویی برای دکور پشت تلویزیون با کاغذ دیواری مناسب است؟ این که بهترین رنگ یا زیباترین طرح کاغذ دیواری برای دیوار پشت تلویزیون کدام است، کاملا به سلیقه شخصی خودتان بستگی دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده‌هایی برای دکوراسیون دیوار تلویزیون می‌پردازیم.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون را به چه رنگی انتخاب کنیم؟

استفاده از کاغذ دیواری یکی از راهکارهای جذاب برای دکوراسیون دیوار تلویزیون است. در ادامه به بیان نکات انتخاب رنگ مناسب برای کاغذ دیواری می‌پردازیم.

دکوراسیون دیوار تلویزیون

کاغذ دیواری رنگ تیره خنثی

اگر ساعات زیادی را صرف دیدن برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه خود می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم، دیوار پشت تلویزیون را با کاغذ دیواری تیره دیزاین کنید.

دکوراسیون دیوار تلویزیون

چرا که این نوع رنگ‌ها مثل ذغالی، سورمه‌ای و خاکستری، فضایی مثل سالن سینما در نشیمن شما ایجاد می‌کنند و آن را دنج و صمیمی جلوه می‌دهند. زمینه تیره و خنثی دیوار، باعث می‌شود که تمام تمرکز شما روی برنامه‌ای که در حال تماشای آن هستید، باشد.

کاغذ دیواری به رنگ خنثی روشن

رنگ‌های خنثی روشن، مثل کرم، بژ، طلایی و شیری، به راحتی با رنگ و نقش‌های عناصر دیگر نشیمن هماهنگ می‌شوند و فضای داخلی را دلباز و آرامش‌بخش می‌کنند. اگر می‌خواهید انتخابی بدون ریسک داشته باشید، پیشنهاد ما کاغذ دیواری خنثی روشن برای دکوراسیون دیوار تلویزیون است.

کاغذ دیواری به رنگ خنثی روشن

رنگ زمینه روشن این نوع کاغذ دیواری‌ها، با رنگ تیره تلویزیون تضاد دارد و باعث می‌شود که تلویزیون، به مرکز توجه نشیمن منزل شما تبدیل شود.

کاغذ دیواری با رنگ‌های تند و جسورانه

این رنگ‌ها، گزینه مناسبی برای دکور پشت تلویزیون با کاغذ دیواری نیستند. چرا که رنگ‌های جسورانه و خالص، به سرعت چشم را به خود جذب می‌کنند. می‌توانید این رنگ‌های زیبا و انرژی‌بخش را در عناصر دیگر نشیمن خود به‌کار ببرید.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون را چه طرحی انتخاب کنیم؟

طرح کاغذ دیواری بر اساس سبک دکوراسیون

این که کدام یک از این طرح‌ها را برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون انتخاب می‌کنید، کاملا به سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی خانه شما برمی‌گردد.

طرح کاغذ دیواری بر اساس سبک دکوراسیون

  • اگر خانه‌ای مدرن و امروزی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که سراغ کاغذ دیواری‌های ساده یا با طرح‌های هندسی بروید.
  • برای اتاق پذیرایی و نشیمن کلاسیک و رسمی، بهتر است کاغذ دیواری با طرح کلاسیک را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری با طرح محو یا متضاد

کاغذ دیواری‌هایی که رنگ الگوی آن‌ها با رنگ زمینه مشابه است، محو هستند و آنچنان توجه را به خود جلب نمی‌کنند. پس جلوه‌ای ساده و شیک به فضا می‌دهند و هنگام دیدن تلویزیون، حواستان را پرت نمی‌کنند.

کاغذ دیواری با طرح محو یا متضاد

کاغذ دیواری با طرح ریز یا درشت

هر چه طرح کاغذ دیواری بزرگ‌تر باشد، آن کاغذ دیواری حواس را بیشتر به خود جلب می‌کند و فضا را هم نیز کوچک‌تر جلوه می‌دهد. در نتیجه بهتر است که سراغ کاغذ دیواری با طرح‌های کوچک و متوسط بروید.

کاغذ دیواری با طرح ریز یا درشت

کاغذ دیواری با طرح عمودی یا افقی

اگر سقف نشیمن منزل شما کوتاه است، با کاغذ دیواری پشت تلویزیون که الگوهای عمودی دارد، آن را بلندتر نشان دهید. همچنین کاغذ دیواری با طرح افقی، دیوار را عریض‌تر نشان می‌دهد و برای دیوار تلویزیونی که عرض کمی دارد، مناسب است.

کاغذ دیواری با طرح افقی

پیشنهاد مطالعه: مطلب زیباترین ترکیب‌های رنگی برای اتاق خواب شما را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…