اثر انگشتی که تبدیل به برج می‌شود

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قرار است برج جمیره (جمیرا) با طرح اثر انگشت حاکم دبی ساخته شود. این بنا بعد از اتمام، تبدیل به یکی از برترین پروژه‌های عمرانی دبی خواهد شد.

طراحی ساختمان‌های عجیب و غیر طبیعی گاهی برای جلب توجه، گاهی برای شهرت، گاهی از سر ایجاد تنوع و گاهی از جهت نمایش خلاقیت معماران سرشناس دنیا ساخته می‌شود. با مجله دلتا همراه باشید تا با  ساخت برجی با طرح اثر انگشت حاکم دبی آشنا شوید.

دبی را باید شهری مملو از خاص‌ترین سازه‌های دنیا دانست. خاص بودن این سازه‌ها همیشه به‌خاطر ارتفاع زیاد آن‌ها نیست، بلکه برخی از آن‌ها معماری متفاوتی دارند. به‌عنوان نمونه می‌توان به برج جمیره اشاره کرد که برجی با طرح اثر انگشت است. این برج اکنون در دست ساخت قرار دارد.

ساخت برجی با طرح اثر انگشت

ارتفاع برج جمیره

این برج ۵۵۰ متر ارتفاع داشته و از ساختمان تجارت جهانی در شهر نیویورک نیز بلندتر خواهد بود! برج جمیره در نزدیکی برج العرب و در منطقه الصفوخ ساخته می‌شود.

بر اساس نقشه‌های هوایی منتشر شده از این برج، اطراف آن سرتاسر مناطق مسکونی و تجاری هستند. اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، فاز اول پروژه تا سال ۲۰۲۳ تکمیل خواهد شد.

بر اساس اعلام هلدینگ سازنده برج جمیره، طرح کلی آن از واحه‌ها و تپه‌های بیابانی الهام گرفته شده است. با این حال، همچنان بارزترین ویژگی‌های ظاهری آن را باید اثر انگشت شست حاکم دبی یعنی شیخ محمد بن رشید دانست.

علاوه بر ساخت چندین سالن آمفی تئاتر داخل برج، یک رستوران دارای چشم‌انداز ۳۶۰ درجه‌ای به شهر دبی نیز در آن ساخته خواهد شد.

از نظر ساختار، یک سری ویژگی‌های این برج شبیه برج خلیفه، بلندترین سازه کره زمین خواهد بود. به‌عنوان نمونه قرار است سازه با صفحه‌های دیجیتالی پوشیده شود تا امکان روشن کردن کل آن وجود داشته باشد. بعد از تکمیل پروژه، برج جمیره تبدیل به یکی از ۱۳ برج برتر دنیا خواهد شد.

پروژه‌های عمرانی دیگر

بد نیست بدانید این تنها پروژه عمرانی در دست احداث در شهر دبی نیست. یک پروژه به مراتب بزرگ‌تر نیز در دست ساخت قرار دارد و بعد از تکمیل، برج خلیفه را به زیر خواهد کشید. برج کریک ۹۲۸ متر ارتفاع دارد و بعد از تکمیل، تبدیل به بلندترین سازه دنیا خواهد شد.

برج خلیفه از نظر ارتفاع، پشت‌سر آن قرار می‌گیرد. اطراف برج کریک نیز مجتمع‌های مسکونی و تجاری متعددی ساخته خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب محل زندگی موجودات فضایی کجاست؟ را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

احتمال انقراض پانداهای دوست داشتنی

خصوصیات جالب پانداها کم نیستند.این موجودات دوست داشتنی بر خلاف اکثر خرس‌ها، خواب زمستانی ن…