۷ خوراکی معجزه‌آسا برای سلامت استخوان‌های شما!

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ساخت استخوان‌های سالم به‌شدت مهم است. با افزایش سن، استخوان‌ها ضعیف می‌شوند و استحکام خود را از دست می‌دهند.
مواد غذایی مفید برای سلامت استخوان‌

استخوان‌های ضعیف، شما را در معرض مشکلات مختلف و پرخطری قرار می‌دهند. به همین دلیل است که ساخت استخوان‌های سالم و مستحکم اهمیت خیلی بالایی دارد. در این راستا می‌توانید از روش‌های طبیعی کمک بگیرید. در مطلبی که امروز در مجله دلتا برای شما آماده کرده‌ایم، به شما کمک می‌کنیم با استفاده از برخی مواد غذایی استخوان‌هایی سالم داشته باشید. با ما همراه باشید تا مواد غذایی مفید برای سلامت استخوان‌ را معرفی کنیم.

ریواس

ریواس حاوی مقدار زیادی کلسیم است، به‌طوری که یک فنجان ریواس پخته شده تقریبا ۳۵۰ میلی‌گرم کلسیم دارد. این ماده‌ غذایی همچنین منبع خوبی از ویتامین‌های A و C محسوب می‌شود. ریواس کالری کمی دارد، اما معمولا باید با شکر زیاد پخته شود که این موضوع میزان کالری دریافتی بدن را افزایش می‌دهد.

اسفناج

یکی دیگر از مواد غذایی مفید برای سلامت استخوان‌‌ها اسفناج است. اسفناج منبع عالی مواد مغذی مختلف است. این سبزی برای استخوان‌ها بسیار مفید است، چون حاوی ویتامین‌های A، C و K است. این سبزی کالری کمی دارد. بنابراین حتما آن را در رژیم غذایی خود جای دهید.

سلامت استخوان ها

 شیر

همان‌طور که می‌دانید، شیر منبع غنی کلسیم محسوب می‌شود که به حفظ استحکام استخوان‌ها کمک می‌کند‌. یک فنجان شیر، یک‌سوم نیاز بدن به کلسیم را برطرف می‌کند. شیر غنی شده با ویتامین D به جذب کلسیم در بدن کمک می‌کند. اگر می‌خواهید میزان کالری مصرفی خود را کاهش دهید، شیر کم‌چرب یا بدون چربی مصرف کنید.

کیوی

کیوی برای استخوان‌ها خیلی مفید است، چون ویتامین C زیادی دارد و غنی از منیزیم است. این میوه به بدن مقداری کلسیم و همچنین ویتامین‌های A و K  را منتقل می‌کند. با این‌که این میوه شیرین است، اما کالری زیادی ندارد. پوست کیوی را بگیرید. کیوی را حلقه‌ای خرد کرده و آن را به‌عنوان یک میان وعده‌ سالم و مقوی نوش‌جان کنید.

فلفل دلمه‌ای

فلفل دلمه‌ای قرمز برای حفظ سلامت استخوان‌ها مفید است. چون ویتامین A و ویتامین C زیادی دارد. حتی اگر رژیم دارید هم می‌توانید فلفل دلمه‌ای بخورید، چون حاوی کالری کمی است. این نوع فلفل همچنین منبع خوبی از ویتامین‌های B و فیبر محسوب می‌شود.

حفظ سلامت استخوان

پرتقال و آب پرتقال

پرتقال سرشار از ویتامین C است که برای تشکیل کلاژن و سلامت استخوان‌ها به آن نیاز است. پرتقال همچنین منبع عالی ویتامین A به‌شمار می‌رود که آن هم برای رشد استخوان‌ها ضروری است. بهتر است نوعی از آب پرتقال را مصرف کنید که با کلسیم غنی شده است.

تخم کدوحلوایی

تخم کدوحلوایی حاوی مقداری کلسیم و پروتئین است، اما منبع عالی منیزیم و اسیدهای چرب امگا ۳ به‌‌شمار می‌رود. این ماده‌ غذایی فیبر زیادی دارد. می‌توانید تخم کدوحلوایی را به‌عنوان میان وعده نوش‌جان کنید.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند مسمومیت با آب، خطر مرگ!

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

پروتئین آب پنیر با خواصی معجزه‌آسا در سلامتی

در سال‌های اخیر آب‌پنیر و پروتئین‌های موجود در آن توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند. در ای…