عقیق سبز رامسر، بهشت روی زمین

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستای گرسماسر رامسر یکی از زیباترین و بی‌نظیرترین مکان‌های گردشگری است که طبیعت بکر و تازه آن جلوه‌ای استثنایی به سفر شما خواهد داد.
روستای گرسماسر رامسر

به روستای گرسماسر رامسر می‌رویم. بهشتی سرسبز و زیبا که توانسته لقب عقیق سبز رامسر را از آن خود کند. از جاده گرسماسر عبور می‌کنیم، پیچ و خم‌ها را پشت‌سر می‌گذاریم تا به این ییلاق تماشایی برسیم. در این سفر فراموش‌نشدنی همراه مجله دلتا باشید تا کمی بیشتر با این مقصد آشنا شوید.

چرا روستای گرسماسر رامسر؟

  • از ییلاق‌های بسیار زیبای رامسر است.
  • در گرما و رطوبت تابستانی شهرهای شمالی، هوایی خنک و مطبوع را به شما هدیه می‌دهد.
  • فرصت یک طبیعت‌گردی جانانه را برای شما فراهم می‌کند.
  • برای رسیدن به این روستای دیدنی، باید از دل جنگل دالخانی عبور کنید. یکی از جاذبه‌های معروف مازندران که طبیعتی مسحورکننده دارد.

گرسماسر کجاست

نام این روستا برگرفته از چیست؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید گرزمان به معنای مکانی بالای بهشت است. نام روستا برگرفته از قلعه گرزمان‌سر در بالای کوه دزکول با ده قرن قدمت است. به احتمال زیاد این قلعه به دوران حسن صباح تعلق داشته است. نام گرزمان‌سر به مرور زمان به گرسماسر تغییر یافته است.

دیدنی‌‌ها و تفریحات گرسماسر

  • عبور از دل جنگل دالخانی: برای آنکه از رامسر به گرسماسر برسید باید به دل جنگل دالخانی بروید. این یعنی حال خوش سفر شما از همان دقایقی ابتدایی که به سمت مقصد به راه می‌افتید آغاز می‌شود.

جنگل دالخانی

  • چشمه‌ها: یکی از جلوه‌های طبیعی این روستا چشمه‌های آن است. از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به چشمه‏‌های امیرخانی (با‏ آب معدنی سرد)، رادکنار، رستم‏‌سر، پولاد، چهارپیچ، گرسماسر اشاره کرد. برای بازدید از این چشمه‌ها بهتر است از افراد محلی کمک بگیرید.
  • زیارت: امامزاده رستم روی دامنه کوه قرار دارد و از آنجا چشم‌انداز زیبایی را شاهد خواهید بود. همچنین بقعه و مسجد آبجی در شمال روستا از دیگر اماکن متبرکه این روستاست.
  • کوهنوردی: از ارتفاعات این منطقه می‌توان به زین‌پشت، لپاسر، سماسوس و دزکول اشاره داشت. زیبایی‌های غیر قابل وصفی دارند. معروف‌ترین آن کوه سماموس است. روستای گرسماسر در دامنه شرقی آن و روستای جواهرده در ضلع شمال‌غربی آن قرار دارد.

جواهرده

این روستا یکی از مناسب‌ترین مسیرهای صعود به این قله زیباست. به همین دلیل کوهنوردان بسیاری برای صعود به این کوه عازم روستای گرسماسر می‌شوند. البته این فعالیت مخصوص افراد حرفه‌ای است که تجهیزات و تجربه کافی در زمینه کوهنوردی دارند.

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن مطالب بیشتر به شهر آدمک‌های بی‌دهان در اردبیل مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

تمام خوش‌گذرانی‌ها را در چالیدره طرقبه تجربه کنید

در این مطلب سعی می‌کنیم کلیه تفریحات و خدمات چالیدره مشهد را در اختیارتان قرار دهیم تا بتو…