بهترین پارچه برای کت و شلوار زنانه چیست؟

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای آن‌که یک کت و شلوار مجلسی شیک و رسمی داشته باشید تا شما را از دیگران متمایز کند، لازم است تا پارچه‌های مناسب برای این استایل را به‌خوبی بشناسید.
نکاتی برای انتخاب پارچه مناسب

یکی از ضروری‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید، بهترین پارچه برای کت و شلوار زنانه است. به همین دلیل، ما در این مطلب به نکاتی برای انتخاب پارچه مناسب برای این نوع کت و شلوار می‌پردازیم. فرقی ندارد تصمیم گرفته باشید تا برای یک مراسم خاص کت و شلوار بدوزید. یا برنامه داشته باشید تا یک دست لباس مجلسی آماده سفارش بدهید. در هر صورت، این‌که لباس شما چه جنسی داشته باشد، اهمیت زیادی دارد. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با انواع این پارچه‌ها آشنا شویم.

پارچه نخی، مناسب برای کت و شلوار زنانه

پارچه‌های نخی سبک و خنک بدون شک یکی از گزینه‌های حتمی برای استایل مهمانی به شمار می‌آیند. برای کت و شلوار زنانه، پارچه‌های نخی گل‌دار یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها هستند. شست‌وشوی این نوع پارچه راحت است اما در مقابل زود چروک می‌شود. با این حال، سبکی و راحتی آن قطعا ارزش استفاده را دارد.

نکاتی برای انتخاب پارچه مناسب

پارچه کتان، مناسب برای کت و شلوار زنانه

کتان نوعی پارچه مناسب برای کت و شلوار زنانه است که در سه گروه اصلی دسته‌بندی می‌شود. انواع نازک، متوسط و ضخیم آن می‌تواند برای کت و شلوارهای بهاره، پاییزه و حتی زمستانه هم مورد استفاده قرار بگیرد. نکته اینجا است که هر چقدر پارچه کتان ضخیم‌تر باشد، کمتر چروک می‌شود و آب هم کمتر از آن عبور می‌کند.

انتخاب پارچه مناسب

پارچه کرپ، مناسب کت و شلوار و مانتوهای زنانه

این نوع پارچه‌ها کمی سنگین و ضخیم هستند، اما به‌راحتی چروک نمی‌شوند. به همین دلیل می‌توان آن‌ها را برای مانتوهای اداری و رسمی به کار برد. بسته به اینکه در چه فصلی می‌خواهید از این نوع پارچه استفاده کنید، می‌توانید جنس کرپ پشمی، ابریشمی یا پلی‌استری را تهیه نمایید.

نکات مهم انتخاب پارچه

پارچه گاباردین، ساخته شده از الیاف مصنوعی اما شیک

پارچه گاباردین از این نظر که جنس محکمی دارد، برای دوخت انواع کت و شلوار گزینه مناسبی است و در نتیجه، می‌تواند پارچه مناسب برای کت و شلوار زنانه هم باشد.

پارچه گاباردین

نکاتی برای انتخاب پارچه مناسب به شما کمک می‌کند تا جنس خوبی برای کت و شلوار خود انتخاب کنید. بسته به این‌که در چه زمانی از سال و به چه مناسبتی قصد دارید کت و شلوار مورد نظرتان را بپوشید، باید جنس متفاوتی را انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن مطالب بیشتر به مانتوی مناسب برای اندام شما کدام است؟ مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

حتی اگر چاق هستید با این لباس‌ها لاغر به‌نظر می‌رسید

اگر به اضافه وزن یا چاقی مبتلا هستید، باید از لبا‌س‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های مناسب استفاده…