چگونه مبل کهنه را نو کنیم؟

۲۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در این مطلب با روشی ساده برای نو کردن مبل کهنه منزل آشنا می‌شوید که امیدواریم با استفاده از این روش بتوانید تغییرات مثبتی را در طرح و رنگ مبلمان منزل خود ایجاد کنید.
تعمیر مبل در منزل

روش‌های زیادی برای تعمیر مبل در منزل وجود دارد و شما می‌توانید با کمک این روش‌های ساده مبلمان فرسوده منزل خود را نو کنید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان روش‌هایی برای نو کردن مبل کهنه می‌پردازیم.

اضافه‌ کردن لایه‌ای از جنس چوب به قالب آن

گاهی قالب یا اسکلت مبل به‌مرورزمان و به‌خاطر استفاده مکرر، حالت اولیه خود را از دست می‌دهد. در چنین شرایطی است که بالشتک قسمت نشیمن‌گاه مبل حالت فرورفتگی پیدا می‌کند. به‌سادگی می‌شود این مشکل را برطرف کرد.

برای این منظور، به یک تکه چوب محکم و مقاوم چندلایه نیاز خواهید داشت. بالشتک نشیمن‌گاه را بردارید، چوب را دقیقا به‌اندازه قسمت زیرین بالش برش دهید و آنجا محکم آن را متصل کنید. سپس بالش را سر جایش بگذارید.

تعمیر مبل در منزل

 

نو کردن مبل کهنه با رسیدگی به روکش یا کاور آن

اگر زمان و حوصله کافی برای رنگ‌زدن روکش را ندارید، می‌توانید روکش‌های جدید سفارش بدهید یا آنکه خودتان روکش جدید بدوزید. البته بهتر است این کار را به کارگاه‌های مخصوص بسپارید. دراین‌صورت نتیجه نهایی کار، به‌خاطر دستگاه‌ها و تجهیزاتی که دارند، بهتر و مطمئن‌تر خواهد بود.

تعمیر مبل در منزل

رفع آثار خش‌افتادگی از روی چوب مبلمان

گاهی پایه‌ها و دیگر قسمت‌های چوبی مبل دچار خش‌افتادگی می‌شوند. راهکارهای متعددی برای رفع آثار خش‌افتادگی‌ها از روی چوب وجود دارد. به‌عنوان مثال واکس و پاستل مخصوص چوب، انتخاب‌های ایده‌آلی هستند. از محلول ترکیب‌شده‌ای که دارای میزان‌های برابری از سرکه و روغن‌ زیتون است را هم می‌توانید انتخاب کنید. مدل‌های زیبا و جذاب مبلمان را در مطلب شیک‌ترین مدل‌های مبلمان برای دکور منزل ببینید.

رفع آثار خش‌افتادگی از روی چوب مبلمان

خرید کوسن‌های جدید

با خریدن چند کوسن جدید، هم ظاهر نویی به مبلمان خود می‌بخشید و هم دکوراسیون داخلی را کمی بهبود می‌دهید. از آن‌جایی که هزینه کمی صرف خرید کوسن‌های جدید می‌کنید، انتخاب ایده‌آلی برای نوسازی و تعمیر مبل در منزل خواهد بود. حتی برای کمترکردن این هزینه می‌توانید به‌جای سفارش‌دادن کوسن با طرح و رنگ دلخواه، از محصولات موجود در بازار استفاده کنید. برای انتخاب کوسن مناسب مبلمان به مطلب این کوسن‌ها مبلمان شما را زیباتر می‌کنند سر بزنید.

خرید کوسن‌های جدید

خرید کاورهای جدید

سفارش روکش جدید برای مبلمان گاهی هزینه‌ای برابر با خریداری مبلمان نو خواهد داشت. اگر به‌دنبال راهکاری مقرون‌به‌صرفه‌تر هستید، بهتر است از کاور مبلمان استفاده کنید. کاور مبلمان علاوه بر اینکه از کهنه‌شدن و رفتن رنگ‌وروی مبل جلوگیری می‌کند، آزادی عمل بیشتری به شما می‌دهد و می‌توانید در هر فصل، از رنگ‌های مناسب برای آن فصل استفاده کنید.

خرید کاورهای جدید

 

 تزئین روکش مبلمان با نوار تزئینی پونز

با استفاده از نوارهای تزئینی تهیه‌شده از پونز می‌توان ظاهر خاص و پیچیده‌تری به طراحی مبلمان بخشید. برای این منظور، باید روی نوارچسبی کاغذی، نقاطی را که قرار است پونزها در آن‌ها فرو روند علامت‌گذاری کنید و چسب را در طول قسمت موردنظر بچسبانید.

 تزیین روکش مبلمان

پیشنهاد مطالعه: مطلب ترفندهای سریع خانه تکانی در کمترین زمان را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۶ روشی که سرویس بهداشتی را بزرگ‌تر می‌کند

می‌توانید با چند تکنیک ساده کاری کنید که فضای سرویس بهداشتی کوچک شما بزرگ‌تر به‌نظر برسد. …