بهترین مکان قرارگیری تلویزیون در خانه کجاست؟

۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در این مطلب با ارائه چند ایده در زمینه بهترین مکان‌ها برای تلویزیون در اتاق نشیمن، شما را به سمت انتخاب بهترین دکوراسیون هدایت خواهیم کرد.
مکان مناسب تلویزیون در منزل

بهترین مکان تلویزیون در اتاق نشیمن کجاست؟ آیا از روی اصول و قواعد طراحی دکوراسیون محل آن را انتخاب می‌کنید؟ در این مطلب از مجله دلتا به معرفی اصولی برای انتخاب مکان مناسب تلویزیون در منزل و اتاق نشیمن پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

پایه و قاب محل قرارگیری تلویزیون در اتاق نشیمن

مکان مناسب تلویزیون در منزل روی دیوار اصلی خانه است. یک فریم یا قاب بزرگ و براق با قطر کم (نازک) را در حاشیه اطراف تلویزیون نصب کنید. با این کار بزرگ‌ترین اثر هنری دیواری خانه خود را ساخته‌اید، بدون آن که هزینه‌ای گزاف پرداخته باشید. نکته مهم این که اندازه قاب اطراف تلویزیون به سلیقه و ترجیح شما بستگی داشته و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد.مکان مناسب تلویزیون در منزل

طاقچه‌ها را فراموش نکنید

پس از نصب تلویزیون بر روی دیوار به سراغ اطراف این نقطه حساس از خانه می‌رویم. مناسب‌ترین ایده اضافه شدن طاقچه‌ها در کنار تلویزیون است. منظور استفاده از طاقچه‌های هم‌اندازه و موازی در قسمت زیرین تلویزیون است. این طاقچه‌ها معمولا لوازم جانبی تلویزیون شما را بر روی خود نگه می‌دارند و یا لوازم تزئیناتی بر روی آن‌ها قرار داده می‌شود.

مکان مناسب تلویزیون در منزل

اضافه کردن تلویزیون به محیطی شلوغ

همواره سعی کرده‌ایم که اطراف تلویزیون را خلوت و ساده نشان دهیم. اما گاهی افرادی علاقه دارند بی‌نظمی خاصی که در کنترل آن‌ها است، در خانه وجود داشته باشد. این افراد تلویزیون خود را لابه‌لای قفسه کتاب‌های خود نیز قرار می‌دهند؛ چرا که از نظر آن‌ها این یک کار هنری محسوب می‌شود.

مکان مناسب تلویزیون در منزل

نصب تلویزیون بر روی دیوارهای کاغذ دیواری شده

دیواری که کاغذ دیواری شده است به خودی خود خاص و چشم نواز است. مطمئن باشید وقتی تلویزیون نیز نصب گردد بی‌اندازه جلوه‌گری خواهد کرد. می‌توانید چشم‌ها را با رنگ‌های شاد به سمت تلویزیون جذب کنید.

کاغذ دیواری دیوار پشت تلویزیون

بوفه‌های قدیمی خانه را به میز تلویزیون تبدیل کنید

بوفه‌ها و قفسه‌هایی که دارای طاقچه‌های متعدد هستند را اگر در منزل دارید، متحول کنید. بوفه‌ها با کمی تامل و ذوق هنری بهترین گزینه برای تبدیل شدن به یک میز تلویزیونی هنری هستند. با این که از علاقه اکثر افراد به نصب تلویزیون بر روی دیوار گفتیم، اما این روش نیز پس از اجرا طرف‌داران پر و پا قرصی برای خود دارد.

میز تلویزیون مناسب

میز تلویزیون‌های کشودار را فراموش نکنید

اگر به سمت میزها گرایش دارید، مطمئن شوید میز مورد استفاده شما با چیدمان منزل شما در یک مسیر قرار دارند و باید با دکوراسیون شما هماهنگ باشند.میزهای کشودار معمولا برای فضاهای بزرگ، مناسب هستند و چشم‌نوازتر به‌نظر می‌رسند و در کنار زیبایی کارایی بیشتری نسبت به سایر موارد دارند.

میز تلویزیون‌های کشودار

پیشنهاد مطالعه: مطلب نقش تابلو در دکوراسیون داخلی را بخوانید.

۶ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۱۲ دی ۱۴۰۰ در ۱۱:۰۴ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ در ۵:۴۳ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۰:۳۵ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۷ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۱:۳۴ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۳ مرداد ۱۴۰۰ در ۵:۳۷ ق٫ظ

 6. ناشناس

  ۲ مرداد ۱۴۰۰ در ۶:۰۶ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…