با روش‌های جدید کلاهبرداری آشنا شوید

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هم زمان با پیشرفت تکنولوژی شیوه‌های جدید کلاهبرداری نیز گسترش پیدا کرده است.
روش های جدید کلاهبراری

امروزه کلاهبرداری شکل جدیدی به خود گرفته و از شکل سنتی خودش تغییر شکل داده است. در این مطلب از مجله دلتا به روش های جدید کلاهبراری می‌پردازیم.

روش میس‌کال

یکی از روش‌های جدید کلاهبرداری، کلاهبرداری با میس‌کال است.

در این روش فرد کلاهبردار به صورت اتوماتیک با افراد مختلف از شماره‌های مختلف تماس می‌گیرد که این تماس به‌صورت میس کال می‌باشد.
فرد که به صورت خودکار با او تماس گرفته شده با دیدن شماره ناشناس روی موبایل خود با فرد مورد نظر تماس برقرار می‌کند، غافل از اینکه بداند به سرویس پرداخت نقدی تلفنی وصل شده است.

روش تبلیغات ماهواره‌ای

یکی دیگر از شیوه‌های کلاهبرداری های جدید، روش تبلیغات ماهواره‌ای است.

در این روش افراد را ترغیب به شرکت در مسابقه می‌کنند و وعده جایزه‌های خوب به آن می‌دهند.
پس از آن که فرد با آن برنامه تماس گرفت و در مسابقه شرکت کرد و برنده شد به او می‌گویند تا مبلغی به عنوان هزینه پستی به حساب آن‌ها واریز کنند تا جایزه را برای وی ارسال کنند.

پس از انتقال این مبلغ توسط فرد هیچ جایزه‌ای برای او ارسال نمی‌شود.

کلاهبرداری های جدید

روش استفاده از رایانه

در این روش از کلاهبرداری های جدید، کلاهبرداران با افراد تماس می‌گیرند و اعلام می‌کنند متخصص امور رایانه هستند و پشتیبان فنی رایانه می‌باشند.

با این ادعا که ویروس و بدافزارهایی، رایانه آن‌ها را مورد تهدید قرار داده  است.

از آن‌ها می‌خواهند که دسترسی از راه دور به آن‌ها دهند و برای محافظت از سیستم خود هزینه‌ای برای نرم‌افزارهایی که نیاز دارند پرداخت کنند.

این کلاهبرداران که از نگرانی کاربران مبتدی خود در قبال ویروس‌ها و بدافزارهای رایانه آنها آگاه هستند سعی در نصب نرم‌افزارهای امنیتی می‌کنند.

البته هدف اصلی این کار، محافظت از رایانه آن‌ها نیست بلکه هدف کسب مبالغ بالاست که در مقابل خدمات عرضه شده مبلغ گزافی است.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با دیگر نکات حقوقی دیگر، کلاهبرداری با پیامک جعلی، خالی کردن حساب در یک چشم بر هم زدن! را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

چه نوع خیانتی باعث طلاق می شود؟

طلاق گرفتن به دلیل خیانت یکی از بیشتر پرونده‌ها را در دادگاه به خود اختصاص داده است. در شر…