پدیده‌ای عجیب در کانادا، رودخانه‌ای که ۴ روزه ناپدید شد!

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در کانادا اتفاقی روی داد که دانشمندان را بهت‌زده کرد. رودخانه‌ای تنها در عرض چهار روز ناپدید شد.

تا به‌حال شده که چیزی را گم کنید و با اینکه می‌دانید آن را کجا گذاشته‌اید، دیگر هرگز آن را پیدا نکنید؟ آب رودخانه اسلیمز در کانادا همین اتفاق برایش افتاد. این رودخانه در عرض ۴ روز بطور کامل ناپدید شد که ناشی از یک پدیده عجیب طبیعی به‌نام سرقت رودخانه بود. با مجله دلتا همراه باشید تا درباره این پدیده شگفت انگیز بیشتر بدانید.

ناپدید شدن در عرض ۴ روز

ناپدید شدن ناگهانی و غیر‌منتظره رودخانه اسلیمز در کانادا، اولین مورد دیده شده در مورد سرقت رودخانه است. این پدیده، اتفاقی است که در آن جریان یک رودخانه بطور ناگهانی به سوی دیگری منتقل می‌شود.

ماجرای ناپدید شدن دریاچه از آنجایی شروع شد که، در بهار سال ۲۰۱۶، ذوب شدید یخچال‌های طبیعی اطراف این رودخانه به خاطر تغییرات دما رخ داد و آب را هزاران کیلومتر از مقصد اصلی منحرف کرد. این امر باعث شد محققان و زمین‌شناسان تحقیقات خود را آغاز کنند.

 پس از بررسی‌های مقدماتی، زمین شناسان دانشگاه ایلینویز گفتند، ما به منطقه رفتیم و قصد داشتیم اندازه‌گیری‌های خود را در رودخانه اسلیمز ادامه دهیم، اما دریچه‌های رودخانه را طوری یافتیم که کم و خشک شده بودند.

سرقت رودخانه

همچنین، دلتا رودخانه، که ما روی آن با قایق رفت و آمد می‌کردیم، از نظر تغییرات زمین شناسی، منظره بسیار چشم‌گیری را به‌وجود آورده بود و شرایط راه رفتن روی سطح رودخانه، که در گذشته ممکن بود تو را غرق کند به‌وجود آمده بود. چهار روز پس از شروع تحقیقات دریاچه بطور کامل ناپدید شد.

نتیجه تحقیقات

 زمین‌شناسان به‌مدت یک سال بطور مداوم به بررسی و تحقیق درباره این پدیده پرداختند. در نتیجه، داده‌ها نشان دادند که چگونه این تغییرات ناگهانی رخ داد و آب دریاچه طی چهار روز به طور کلی ناپدید شد.

زمین شناسان قبلا آثاری را مطالعه کرده بودند که نشان از سرقت رودخانه در هزاران سال پیش می‌داد. اما به‌گفته کارشناسان، این پدیده در قرن ۲۱ بسیار عجیب و غیر‌قابل‌باور بود. زیرا هرگونه نشانه‌ای از آن مربوط به هزاران یا میلیون‌ها سال پیش بود و این همان دلیلی است که ناپدید شدن رودخانه اسلیمز را مهم‌تر می‌کند.

سرقت رودخانه

 متخصص باستان شناسی دانشگاه ایالتی اوهایو گفت، مشاهدات نشان می‌دهد که چگونه افزایش دما می‌تواند اثرات ناگهانی و شدید محیط زیستی را به‌وجود آورد. بین سال‌های ۱۸۵۶ و ۲۰۰۷، یخچال طبیعی‌ای که این دریاچه از آن منشا می‌گرفت، حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ متر تحلیل رفت. در سال ۲۰۱۶، این تحلیل بطور ناگهانی بیشتر شد و منجر به یک کانال جدید گشت. این کانال جدید توسط یک تکه یخ بزرگ برش خورده به‌وجود آمده بود که همانند یک سد عمل می‌کرد. این کانال آبی جدید، آب را به رودخانه دیگری هدایت کرد که در نتیجه آن، رودخانه اسلیمز خشک شد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با سازه‌های حیرت‌انگیز دنیا در هنر معماری آشنا شوید! را بخوانید.

۴ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۳ مرداد ۱۴۰۰ در ۶:۲۱ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۲ مرداد ۱۴۰۰ در ۹:۵۷ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۲ مرداد ۱۴۰۰ در ۹:۲۱ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۱ مرداد ۱۴۰۰ در ۷:۲۰ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

احتمال انقراض پانداهای دوست داشتنی

خصوصیات جالب پانداها کم نیستند.این موجودات دوست داشتنی بر خلاف اکثر خرس‌ها، خواب زمستانی ن…