شادی به سبک اسپانیایی!

۱۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در فستیوال‌های اسپانیا تمامی فرهنگ‌ها به شکل باشکوهی تجلی پیدا می‌کنند. فرهنگ‌های مختلفی از مسیحیت گرفته تا فرهنگ رومی و یونانی روی اسپانیا تاثیر گذاشته‌اند.
معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

تفریح و خوش‌گذرانی یکی از ارکان مهم زندگی مردم اسپانیا است و هرساله جشن‌های گوناگونی در هر یک از شهرهای این کشور برگزار می‌شود. می‌توان این فستیوال‌ها را نشانگر فرهنگ خوش‌گذران مردم اسپانیا دانست. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا برخی از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا را به شما معرفی کنیم.

فستیوال لاس فایاس والنسیا

Las Fallas De Valencia یا فستیوال آتش که در ماه مارس و در شهر والنسیا برگزار می‌شود، یکی از هیجان‌‌انگیزترین فستیوال‌های اسپانیا است، که ۵ روز به طول می‌انجامد. در این فستیوال، شخصیت‌های رنگارنگ غول‌آسایی به خیابان‌ها آورده می‌شوند که بیشتر آن‌ها، در شب پایانی سوزانده شده و آتش‌بازی مفصلی به راه می‌اندازند. تعدادی از این مجسمه‌ها سوزانده نمی‌شوند و به موزه والنسیا منتقل می‌شوند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

فستیوال سامانا سانتا

یکی از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا، Samana Santa و یا هفته مقدس است که در دوران عید پاک برگزار می‌شود. این فستیوال یکی از محبوب‌ترین جشنواره‌های مذهبی اسپانیا نیز است که در آن، تعداد زیادی از مردان و زنان به خیابان‌ها می‌آیند و همانطور که رژه می‌روند، مجسمه حضرت مسیح و مریم مقدس را (در حالیکه با صدها شمع احاطه شده است) به دست‌ می‌گیرند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

فستیوال سان فِرمین

این فستیوال در آغاز ماه جولای و در شهر پامپلونا برگزار می‌شود. در فستیوال San Fermin، هر روز از ساعت ۸ صبح از افراد شجاعی که می‌خواهند در این گاوبازی شرکت کنند، استقبال می‌شود.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

فستیوال فِستا ماژور دِ گراسیا

توریست‌ها و افرادی که در گراسیا و یا نزدیک به این شهر زندگی می‌کنند، به این فستیوال آمده و حجم زیادی از رنگ‌های مختلف و زیبا را به اطراف پخش می‌کنند.  این فستیوال، رژه، آکروبات و آتش‌بازی نیز دارد که افراد از حضور در این فستیوال و تماشا فعالیت‌های فوق‌العاده این جشن بیشتر لذت ببرند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

 فستیوال لا توماتینا

در میان تمامی فستیوال‌های اسپانیا، La Tomatina از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا بوده و در میان مردم جهان نیز شناخته شده است. در زمان برگزاری این فستیوال، مردم صدها هزار گوجه‌فرنگی به سمت هم پرتاب می‌کنند و از جنگ بامزه گوجه‌فرنگی‌ها لذت می‌برند. این فستیوال تقریباً از ۷۰ سال پیش آغاز و امروزه به فستیوالی محبوب در اسپانیا تبدیل شده است.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

فستیوال آوریل در بارسلون

این جشن ویترینی از تمام عناصر سنتی اسپانیا، از سوارکاران اسپانیایی گرفته تا نمایش‌های جالب را به نمایش می‌گذارد. اگرچه این فستیوال در ابتدا فقط نمایشگاه ساده‌ای برای نمایش حیوانات خانگی بود، اما بعدها به یکی از تماشایی‌ترین فستیوال‌های اسپانیا تبدیل شد. در این روز صدها چادر برپا می‌شود و پارک‌ها مملو از مردم محلی می‌شود که لباس‌های سنتی به تن کرده‌اند.

جشن های اسپانیایی

فستیوال بارسلونتا

 فستیوال باشکوه بارسلونا، یک مهمانی بزرگ است که شامل نمایش مجسمه‌های پاپیه ماشه (نوعی خمیر کاغذی)، اهدای جایزه برای بهترین آذین‌بندی خیابان، تشکیل برج‌های انسانی، رقص شیاطین، نواختن طبل، آتش‌بازی و رژه‌ عروسک‌های غول‌آسا می‌شود.

جشن های اسپانیایی

پیشنهاد مطالعه: مطلب زیبایی از نوع باستانی! بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۷ دلیلی که پشه‌ها به سمت شما جذب می‌شوند

بیراه نیست اگر فکر می‌کنید که پشه‌ها شما را بیشتر از دیگران دوست دارند. در این مطلب به 7 د…