چند ترفند کم‌هزینه برای رسیدگی به ناخن‌ها

۱۳
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ناخن‌ها نیز مانند سایر اعضای بدن به مراقبت و نگهداری نیاز دارند و داشتن ناخن‌های مرتب و کشیده یکی از رازهای مهم زیبایی دست و پاها است.
رسیدگی به ناخن ها

دیگر زمان رسیدگی به ناخن‌های‌مان رسیده است. البته باید بگویم که بعد از پشت سر گذاشتن فصل زمستان و لذت بردن از رنگ‌های شاد و نور آفتاب، الان زمان به کار بردن رنگ‌های رنگارنگ بهاری است. در این مقاله می‌خواهیم چند ترفند کم‌هزینه برای رسیدگی به ناخن ها خود در منزل را با هم امتحان کنیم. با ما در مجله دلتا همراه باشید.

استفاده از مداد برای قرار دادن سنگ‌های تزئینی ناخن

اگر خلاقیت بر روی ناخن‌های خود را دوست دارید و می‌خواهید از سنگ‌های تزئینی بر روی ناخن استفاده کنید، به جای استفاده از موچین، نوک مداد بهترین پیشنهاد به شمار می‌رود. به قسمت داخلی آن چسب سنگ زده و بعد با این وسیله سنگ را به ناخن خود بزنید.

شیشه لاک ناخن را تکان دهید

شیشه لاک

قبل از لاک زدن، شیشه لاک ناخن خود را بین دو دست بچرخانید. این کار باعث می‌شود که حباب در لاک ناخن به وجود آمده و در نتیجه ماندگاری لاک بر روی ناخن‌ها بیشتر شود.

استفاده اسفنج آرایشی برای طراحی در ناخن

یکی دیگر از راه‌های رسیدگی به ناخن ها، اسفنج‌های آرایشی است. یک لاک پس زمینه بزنید سپس اسفنج را به رنگ دیگر آغشته کرده و روی ناخن‌های خود به کمک آن طرح بیندازید.

ساختن لاک ناخن با استفاده از سایه چشم

سایه چشم شکسته را با لاک ناخن بی‌رنگ ترکیب کنید، اکنون می‌توانید رنگ مورد علاقه خود را به ناخن‌های خود بزنید. قانون بقای لوازم آرایشی اینجا به کمک آمده است، لوازم آرایشی از بین نمی‌روند بلکه از صورتی به صورت دیگر تغییر می‌کنند.

ناخن‌های تمیز با کمک سرکه

قبل از استفاده از لاک، ناخن‌های خود را با کمک پنبه آغشته به سرکه تمیز کنید. لاک ناخن روی ناخن‌های تمیز دوام بیشتری دارد و زیبا‌تر نیز جلوه خواهد کرد.

استفاده از قلم موی آرایشی

اگر در هنگام لاک زدن علاوه بر ناخن، بر روی پوست خود هم لاک زدید، با استفاده از قلم موی آرایشی آغشته به استون لاک را از روی پوست خود پاک کنید.
بهتر است قبل از شروع لاک زدن، اطراف ناخن خود را به کمک قلم موی آرایشی به وازلین آغشته کنید. این کار علاوه بر اینکه جلوی جذب شدن لاک بر روی پوست را می‌گیرد و پاک کردن آن را راحت‌تر می‌کند موجب تقویت کوتیکول‌های ناخن هم می‌شود و ناخن‌های شما را سالم و مقاوم نگه می‌دارد.

طراحی ناخن با چسب

مانیکور ناخن

می‌توانید با زدن چسب بر روی ناخن، طرح‌های خلاقانه روی آن ایجاد کنید. سپس چسب را به صورت اریب روی ناخن‌ها زده و رنگ دوم را روی ناخن بزنید. پس از خنک شدن لاک، چسب را جدا کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب بالا بردن ماندگاری آرایش در تابستان را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

کم هزینه‌ترین راه برای از بین بردن چروک دور چشم

پیدایش چین و چروک‌ها در نقاط مختلف چهره و بدن از عوارض اجتناب‌ناپذیر افزایش سن است. عارضه‌…