صاف کردن مو با ماسک‌های طبیعی

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
افرادی که دوست دارند موهایی صاف داشته باشند، می‌دانند که صاف کردن موها علاوه بر مهارت، به زمان و رسیدگی نیز نیاز دارد.
موی صاف

بعضی افراد موی صاف و برخی دیگر موی فر را دوست دارند. هرچند که این موضوع بستگی زیادی به سلیقه افراد دارد اما در هر صورت، مدل مو یکی از عوامل مهم جذابیت شما است. در هر برهه از زمان، نوع خاصی از مدل مو مورد توجه قرار می‌گیرد. با ما در مجله دلتا همراه باشید.

مواد شیمیایی را فاکتور بگیرید!

واقعیت این است که رسیدن به نتیجه صحیح در هرکاری نیاز به صبر و مداومت دارد. استفاده از مواد شیمیایی مخصوص برای داشتن موی صاف روشی نادرست است. این مواد با تأثیری که بر بافت و ریشه مو می‌گذارند، به‌مرور زمان موهای شما را خشک و شکننده می‌سازند.

نحوه ساخت ماسک موی طبیعی با آب کرفس

صاف کننده مو خانگی

یک لیوان آب کرفس را به مدت ۱۰ ساعت، در جای خنک نگه‌داری کنید. پس‌ از آن، موهای خود را از ریشه تا نوک مو به آب کرفس آغشته کنید. سپس به‌آرامی آن‌ها را شانه کنید. بعد با حوله گرم به مدت ۳۰ دقیقه بپوشانید. درنهایت، مو را آبکشی کنید و بشویید.

ماسک آووکادو

ترفند برای صاف شدن مو

آووکادو حاوی مواد مغذی است که موها را تغذیه و مرطوب می‌کند، که همین عامل باعث صافی و براقی مو می‌شود. شیوه استفاده‌ی آن بدین شرح است که، یک آووکادو رسیده را له کرده و با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون خالص مخلوط کنید. با این مخلوط موها را از ریشه تا انتها مرطوب کنید، و با یک کلاه موها را نیم ساعت بپوشانید. در نهایت، با شامپو مثل همیشه موهای خود را شستشو دهید

نکات دیگر برای صاف کردن مو بطور طبیعی

صاف کردن مو

  • برای شستن موی خود از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. آب داغ باعث وزوز شدن و شکنندگی مو می‌شود .
  • از روغن‌های مخصوص مو، مثل روغن آرگان، اسپری‌های دوفاز و روغن نارگیل قبل از براشینگ مو‌های خود استفاده کنید. این روش باعث می‌شود تا از موهای شما در برابر حرارت محافظت کند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب ۵ مدل آرایش مو، بدون نیاز به سشوار و اتوی‌مو را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

کم هزینه‌ترین راه برای از بین بردن چروک دور چشم

پیدایش چین و چروک‌ها در نقاط مختلف چهره و بدن از عوارض اجتناب‌ناپذیر افزایش سن است. عارضه‌…