شهری که شهرتش به ارواح ترسناک آن است

۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وقتی اسم شهر ارواح به‌گوشتان می‌خورد، محله‌های جن‌زده به ذهنتان خطور می‌کند. شهرهای ارواح در آمریکا در واقع مکان‌هایی هستند که زمانی مسکونی بوده‌اند و بعد ناگهانی رها شده‌اند و هنوز هم غیرمسکونی مانده‌اند.
شهر ارواح بودی

شهر بودی “Bodie” یکی از معروف‌ترین مکان‌های متروکه در جهان است که به شهر ارواح آمریکا معروف است. بودی سالیانه میزبان بیش از ۲۰۰ هزار گردشگر از سراسر جهان است. برای آشنایی با شهر ارواح بودی با مجله دلتا همراه باشید.

شهر ارواح بودی

شهر ارواح بودی در آمریکا

بودی یکی از شهرهای ارواح کالیفرنیا در کوه‌های سییرا نوادا شرقی قرار دارد. در سال ۱۸۵۹ ویلیام بودی در نقطه‌ای که اکنون به پرتگاه بودی معروف شده، طلا استخراج کرد. یک سال بعد، او جان خود را از دست داد و شهر کنونی به احترام او، بودی نامگذاری شد.

مردم در جستجوی ثروت و زندگی بهتر به سمت این شهر کوچک سرازیر شدند. این منطقه به شهر معدنی بزرگی تبدیل شد که پر از خانواده، دزد، مغازه‌دار و غیره بود تا این که ادامه استخراج از معدن هزینه سرسام‌آوری پیدا کرد.

شهر ارواح

معدنچی‌های شهر به سرعت به افرادی ثروتمند تبدیل شدند که پس از جمع‌آوری طلا و نقره‌های فراوان به شهرهای دیگری نظیر آریزونا، مونتانا و یوتا در ایالات متحده مهاجرت کردند.

بعد از مدت کوتاهی، در نتیجه نبود رونق اقتصادی، شهر بودی از سکنه خالی و به شهر ارواح تبدیل شد. امروزه این شهر، به یکی از مشهورترین شهرهای متروکه جهان یا شهر ارواح آمریکا مشهور شده است.

شهر بودی کالیفرنیا

داستان ارواح در شهر ارواح

یکی از اشباح دیده شده مربوط به مردی است که از پنجره‌‏ طبقه‌‏ دوم یک ساختمان به بیرون خیره شده است. دیگری شبح یک دختر جوان است که درحال قدم‌زدن در اطراف قبرستان قدیمی شهر است و در گذشته به صورتی تصادفی توسط یک معدنچی به قتل رسیده است و زنی مسن که روی یک صندلی گهواره‌‏ای نشسته و به عقب و جلو حرکت می‌‏کند. گفته می‌‏شود که حتی درون شهر، شبح قاطر نیز در خیابان‌‏ها پرسه می‌‏زند و اعتقاد مردم بر این است که هنگامی که سقف معدن فروریخت، کشته شد.

ارواح در شهر بودی

داستان بسیار جالب و ترسناک دیگری از این شهر وجود دارد که مربوط به مردی است که گفته شده او همسر خود را زمانی که مست بوده با گلوله به قتل رسانده است.

سه مرد به دلیل اینکه او همسر خود را به قتل رسانده بود تا سر حد مرگ کتکش زدند. گفته شده که روح خشمگین او به‌‏دنبال انتقام است. با توجه به استنباط مردم هر سه مرد به‌‏طرز مرموزی کشته شده‌‏اند.

شهر ارواح بودی در آمریکا

این روزها در بودی چه می‌گذرد؟

امروزه بودی چیزی بیش از یک شهر متروکه نیست. تنها خاطره‌‏ باقی‌‏مانده از این شهر فقط وجود یک ویرانه از کارخانه استخراج طلا است.  تعداد ۱۱۰ ساختمان دیگر نیز سالم و پابرجا مانده اند و فضای داخلی برخی از این ساختمان‌‏ها نیز به همراه اجسام و سایر متعلقات داخلی آنها هنوز دست نخورده‌‏ است.

این روزها در بودی چه می‌گذرد؟

این روزها شهر بودی به پارکی تاریخی تبدیل شده است که در طول سال بیش از ۲۰۰ هزار گردشگر را از سراسر جهان به سمت خود جذب می‌کند. گردشگران به این شهر سفر می‌کنند تا با گوش‌‏کردن به تاریخچه‌ آن، زندگی مردم را در گذشته تصور کنند. ماجراجویان با قدم زدن در سطح شهر، متوجه می‌‏شوند که برخی منازل قدیمی توسط ارواح تسخیر شده است.

بودی

پیشنهاد مطالعه: مطلب قبیله شکست‌خورده‌ عجیبی که روح‌های ترسناک شدند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • جزیره گربه ها

  جزیره‌ای تحت فرمانروایی گربه‌ها

  این جزیره که به ماهی‌گیری معروف بود، این روزها توسط گربه‌ها اشغال شده و تعداد گربه‌های ساک…
 • روستای صراخیه ونیز ایران

  ونیز ایران کجاست؟

  روستای صراخیه را ونیز ایران نامیده‌اند. روستایی ایستاده روی آب و لابه‌لای نیزارهای بلند تا…
 • روستای هوتوان در چین

  پادشاهی طبیعت در روستای ارواح چین

  این روستا خالی از سکنه است. به روستای هوتوان لقب روستای ارواح در چین را داده‌اند. با این ح…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جزیره‌ای تحت فرمانروایی گربه‌ها

این جزیره که به ماهی‌گیری معروف بود، این روزها توسط گربه‌ها اشغال شده و تعداد گربه‌های ساک…