خانه گزارش های ملکی طرح فروش اعتباری مصالح ساختمانی

طرح فروش اعتباری مصالح ساختمانی

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیا می‎توان پیش‎بینی کرد با طرح فروش اعتباری مصالح ساختمانی، دولت خواهان کاهش قیمت تمام شده مسکن و افت قیمت و هزینه‎ها در این بازار است؟
طرح فروش اعتباری

طرح فروش اعتباری مصالح ساختمانی چیست؟ آیا مصالح ساختمانی کوپنی می‌شود؟ آیا طرح فروش اعتباری مصالح ساختمانی، به تعادل بازار مسکن کشور کمک می‎کند؟

نحوه ارائه این کارت‎ها چگونه است؟ آیا ارائه این کارت‎ها می‎تواند گامی مثبت در جهت بهبود شرایط کنونی بازار مسکن باشد؟ آیا می‎توان پیش‎بینی کرد طرح فروش اعتباری مصالح ساختمانی، موجب کاهش قیمت تمام شده مسکن و افت قیمت و هزینه‎ها در این بازار باشد؟ بر اساس چه مکانیزمی می‎شود دلالان را از سازندگان واقعی جدا و محتکران را از تولیدکنندگان مسکن تفکیک کرد؟

کارت های اعتباری مصالح ساختمانی

رییس انجمن انبوه‎سازان استان تهران درباره تدوین طرح فروش اعتباری مصالح ساختمانی گفته است: «جزئیات طرح خرید اعتباری هنوز مشخص نیست، البته در ظاهر قرار است به جای این‎که بابت کارکرد به انبوه سازان، وجه نقد داده شود؛ کارت‎های اعتباری مصالح بدهند.»

کارت های اعتباری مصالح ساختمانی به چه کسانی داده می‎شود؟

به گزارش مجله دلتا به نقل از خبرآنلاین، ایرج رهبر، گفت: «به نظر می‎رسد در نظر دارند بین کارخانه‎های تولیدکننده مصالح ساختمانی و بانک‎ها قراردادی بسته ‎شود که بانک‎ها در مقابل دریافت حواله، پول کارخانه‎ها را پرداخت کنند.
این‎که نحوه پرداخت پول کارخانه‎ها از سوی بانک‎ها به چه صورتی باشد، هنوز مشخص نیست. شاید این مسئله به سازنده‎ها مربوط نباشد زیرا سازنده‎ها اگر کارت‎های اعتباری را دریافت کنند، به جای پرداخت وجه خرید مصالح، آن را به فروشنده می‎دهند که بتواند از بانک‎ وصول کند.»

وی تاکید کرد: «البته به نظر می‎رسد  بیشتر شبیه کوپن خرید مصالح باشد و به دلیل مشخص نبودن مکانیزم اجرای این طرح، نمی‎توان پیش‎بینی دقیقی داشت. بنابراین هنوز معلوم  نیست که کارت‎های اعتباری جایگزین تسهیلات بانکی می‎شود یا در مقابل کارکرد و صورت وضعیت انبوه‎سازان ارائه خواهد شد؟»

 

از شما دعوت می‎شود برای پیگیری اخبار روزآمد مسکن،  با صفحات خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله دلتا، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، همراه باشید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

طرز تهیه لازانیای بادمجان با ساده‌ترین روش

لازانیای بادمجان یکی از انواع غذا با بادمجان است که طعم بی‌نهایت خوبی دارد. این غذا را برا…