از دزدیدن عروس تا زندگی با حیوانات در کنیا!

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چیزی که مردم کنیا را از دیگر مردم جهان متمایز ساخته است، آداب و رسوم عجیبی است که در این کشور وجود دارد.
سنت باور نکردنی

کنیا کشوری است که در آفریقا واقع شده است و از جاذبه‌های توریستی فراوانی برخوردار می‌باشد. همچنین، این کشور از نظر تنوع فرهنگی و آداب و رسوم می‌تواند حرف اول را در جهان بزند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم شما را با چند سنت باور نکردنی که هنوز در میان قبیله‌های آفریقایی وجود دارند آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

دزدیدن عروس

در قبیله لاتوکا در کنیا، یک سنت باور نکردنی وجود دارد و آن این است که، وقتی یک مرد جوان می‌خواهد ازدواج کند، باید روش جالبی را برای به‌دست آوردن همسر آینده‌ خود انتخاب کند و آن چیزی نیست، جز این‌که همسر آینده خود را بدزدد.

والدین و بزرگترهای خانواده مرد جوان، به خانه پدر دختر رفته و از او می‌خواهند اجازه ازدواج دخترش را با پسر آن‌ها بدهد. در صورتی که وی با این موضوع موافقت کند در برابر چشم همه، خواستگار را به نشانه پذیرفتن درخواست او کتک خواهد زد. اما در صورتی که پدر با ازدواج دختر خود موافقت نکند، خواستگار دست بردار نبوده و در صورت رضایت ندادن خانواده دختر او را خواهد دزدید.

سنت باور نکردنی

تف کردن به معنای دعای خیر

اعضای قبیله ماسایی در کنیا و تانزانیا، تف کردن را روشی برای ابراز کردن دعای خوشبختی می‌دانند. مردان با ریختن آب دهان خود روی بدن نوزادان برای او آرزوی خوشبختی می‌کنند. آن‌ها بر این باور هستند که اگر این کار را نکنند و یا با روش‌های دیگر تولد او را تبریک بگویند بدون شک آن بچه نفرین شده خواهد شد. جنگجویان ماسایی نیز قبل از دست دادن، با بزرگان قبیله خود آب دهان خود را کف دست خود می‌ریزند.

سنت باور نکردنی

ضد آفتاب قرمز

مردم قبیله هیمبا در شمال کنیا، صورت‌های خود را با ترکیبی از چربی طبیعی و یک نوع خاک رس خاص می‌پوشانند. این ماده به دلیل داشتن مقادیر زیادی اکسید آهن قرمز رنگ است و از صورت آن‌ها در برابر نور شدید آقتاب محافظت می‌کند. به همین دلیل مردم هیمبا اکثرا پوستی متمایل به رنگ قرمز دارند.

سنت باور نکردنی

 تمیز کردن بدن مرده

قبیله چوایکی از بزرگ‌ترین قبایل آفریقا است که در سراسر آفریقای جنوبی و مرکزی زندگی می‌کنند. وقتی یکی از افراد این قبیله می‌میرد، جنازه او را به جنگل برده و گلوی او را می‌برند و آب را با فشار وارد بدن او می‌کنند تا به اصطلاح تمیز شود. آن‌ها این کار را تا زمانی که روده‌ها و معده شخص مرده کاملا پاک شود ادامه می‌دهند.

زندگی با حیوانات

مردم قوم ماسایی در کنیا و تانزانیا قوانین سخت گیرانه‌ای برای کشتن جانوران وحشی دارند. آن‌ها عمدتا دامداری می‌کنند اما به حیوانات وحشی دست درازی نخواهند کرد. در واقع هر خاندانی خود را منتسب به یک گونه خاص جانوری می‌داند و هر خانواده، حیوانی که منتسب به خود می‌داند را در کنار خود داشته و مانند یکی از اعضای خانواده با آن رفتار خواهند کرد.

سنت های عجیب در کنیا

پیشنهاد مطالعه: مطلب امپراطوری زنان کجاست؟ را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

وقتی یک انگشت رباتیک با انگشتان دست همکاری می‌کند!

یک طراح اهل لندن، یک انگشت رباتیک، موسوم به Third Thumb ابداع کرده است که با کمک حسگرهایی …