آدمخوارانی که به بیماری مرگبار مغزی مقاوم شده‌اند!

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بررسی‌های مردم‌شناسان نشان می‌دهد، آدم‌خواری از دوران باستان تا به‌حال انگیزه‌های گوناگونی داشته‌ است که مهم‌ترین آن اعتقادات مذهبی است.
رسم آدم خواری

آیین خوردن انسان از طرف اکثریت جوامع نفرت‌انگیز محسوب می‌شود، اما این رسم هنوز زنده است. مناطقی در جهان وجود دارد که خوردن گوشت انسان ریشه در سنت آن‌ها دارد و بخشی از فرهنگ آن‌ها محسوب می‌شود. با مجله دلتا همراه باشید تا درباره برجسته‌ترین منطقه‌ای که در آن رسم آدم خواری انجام می‌شود، بیشتر بدانید.

رسم آدم خواری در قبیله فور (Fore) در جزیره پاپوآی گینه نو در اقیانوس آرام، به انتشار بیماری مرگبار مغزی «کورو» می‌انجامد و باعث همه‌گیری مصیبت‌باری در این جمعیت شده است. اما بر اساس یک بررسی جدید برخی از افراد این قبیله حامل ژنی هستند که ظاهرا از آنان در برابر بیماری کورو و سایر بیماری‌های پریونی مانند بیماری جنون گاوی محافظت می‌کند.

آیین خوردن انسان در گینه نو

بیماری کورو یک اختلال نورولوژیک ناشی از پریون‌های عفونت‌زا است که باعث می‌شود، پروتئین‌ها بطور غیرطبیعی پیچ‌ بخورند و ضایعاتی را در مغز تشکیل دهند. اما اخیرا پژوهشگران کشف کرده‌اند که برخی از افرادی که از همه‌گیری کورو جان به دربردند، حامل یک جهش ژنتیکی به نام V127 هستند.

خوردن مغز مردگان

شیوع بیماری کورو در اعضای این قبیله در اوایل قرن بیستم شروع شد. همه‌گیری این بیماری در میان مردمان فور در دهه ۱۹۵۰ به اوج خود رسید و هر سال ۲ درصد از افراد قبیله را می‌کشت. اگرچه با توقف رسم آدم خواری در میان مردمان فور، موارد بیماری کورو کاهش‌یافته است، اما این بررسی جدید بیانگر آن است که این بیماری به انتشار خود ادامه داده است.

بیماری مغزی کورو

 

به‌گفته دانشمندان، جمعیت این منطقه ممکن است با افراد مقاوم به کورو جایگزین شده باشد. اما نکته مهمی که باید یادآور شد، این است که انجام آدم‌خواری بطور مستقیم باعث ایجاد مقاومت به کورو نمی‌شود. بلکه این جهش احتمالاً پیش از همه‌گیری کورو در این جمعیت وجود داشته است. همچنین، به‌نظر می‌رسد این جهش ژنتیکی از تغییر شکل پروتئین‌های پریون جلوگیری می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ترسناک‌ترین مراسم تدفین در جهان! را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

پیش‌بینی برای دنیای پسا کرونا

در حال حاضر، مردم در سراسر دنیا به دنبال جایگزین کردن فعالیت‌های فیزیکی خود با روش‌های دیج…