حیوانات ناشناخته‌ای که باعث مرگ شما می‌شوند!

۱۳
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جهان پر از جانوران خطرناکی است که با یک حرکت کوچک و ساده می‌توانند به زندگی یک انسان پایان دهند.
مرگبار‌ ترین موجودات

جدای از انسان‌ها، موجودات حیرت‌انگیز دیگری نیز روی این کره‌خاکی زندگی می‌کنند. گونه‌های جانوری مختلف ویژگی‌ها و رفتار‌های متفاوتی نیز دارند که آن‌ها را منحصربفرد ساخته‌اند. بعضی از این جانوران خطرناک آنچنان کوچک هستند که می‌توانند به بدن شما بچسبند بدون اینکه حتی متوجه آن‌ها شوید. با مجله دلتا همراه باشید تا با  مرگبار‌ ترین موجودات کره زمین آشنا شوید.

کوسه چین دار

اگرچه کوسه چین دار بیشتر به مار ماهی شبیه است تا کوسه، اما نترسی و خشونت آن‌ها بیشتر به کوسه‌ها نزدیک است. کوسه چین دار از دندان‌های نیزه مانند خود برای گرفتن شکار و جلوگیری از فرار آن استفاده می‌کند. این کوسه‌ها در عمق دریا‌ها زندگی کرده و این می‌تواند مایه آرامش خاطر بسیاری از انسان‌ها باشد.

مرگبار‌ ترین موجودات

ماهی سنگی

کدام جانور دریایی عنوان سمی‌ترین ماهی را در اختیار دارد؟ ماهی سنگی. این ماهی با صبر زیاد در کف اقیانوس منتظر شکار خود می‌ماند و در صورتی که مورد حمله قرار گیرد یا آرامشش به هم زده شود، سمی بسیار خطرناک از غدد او تراوش می‌شود که سیستم عصبی را از کار می‌اندازد.

تیغ این ماهی می‌تواند به راحتی یک پای شما را از بین ببرد یا حتی باعث مرگ شما شود. همچنین آن‌ها می‌توانند از کف اقیانوس جدا شده و ترسناک‌تر اینکه تا ۲۴ ساعت نیز می‌توانند بیرون از آب زنده بمانند.

مرگبار‌ ترین موجودات

شترمرغ کاسوواری

شترمرغ کاسوواری (Cassowary) در واقع مرگ بارترین پرنده روی زمین است که چنگال‌هایی بسیار ترسناک و قدرتمند داشته که می‌تواند با آن‌ها شکم انسان را پاره کند. دیده شده که کاسوواری انسان را به زمین کوبیده و با یک ضربه چنگال خود، گلوی او را بریده است.

مرگبار‌ ترین موجودات

سیل کلاهخوددار

سیل کلاهخوددار ظاهری متفاوت با سیل‌های بی‌آزار و دوست داشتنی دارد که همه ما می‌شناسیم. این نوع سیل به لطف کیسه باد‌شونده‌ای که روی سر خود در گونه‌های نر دارد شناخته می‌شود.

سیل کلاهخوددار ضد اجتماعی بوده و به شدت از قلمرو خود محافظت می‌کند. این موجودات مرگبار‌ در مقابل انسان بسیار تهاجمی و خشن بوده‌اند و با سر متورم خود به انسان حمله خواهند کرد. این پستاندار دریایی معمولا در کانادا، گرینلند و ایسلند زندگی می‌کند.

مرگبار‌ ترین موجودات

شب پره پشمالو جنوبی

این حشره کرکدار ظاهر بسیار زیبایی دارد. شب پره پشمالو تخم‌هایی می‌گذارد که در نهایت به لاروهایی خطرناک با ظاهری پشمالو تبدیل می‌شوند. این لاروها چنان نیش‌های قدرتمندی دارند که درد شدیدی را در بدن قربانی ایجاد می‌کنند.

مرگبار‌ ترین موجودات

لانومیا یا هزارپای قاتل

پیدا کردن این موجودات مرگبار‌ بسیار دشوار است زیرا به‌خوبی خود را با رنگ و الگوهای محیط اطرافش هماهنگ کرده و استتار می‌نماید. اما اخیرا به خاطر سم بسیار کشنده‌ای که دارند مشهور شده‌اند که در ۲۰ سال اخیر صدها مورد مرگ را در پی داشته است.

سم موجود در بدن این حشره از طریق شاخک‌ها و پرزهای ریز و نوک تیزی که روی بدن آن قرار گرفته به بدن قربانی وارد می‌شود.

خطرناک ترین جانوران زمین

ناوچه پرتغالی

این جانور یکی از مرگبار‌ ترین موجودات کره زمین است که هیچ وقت دوست نخواهید داشت با آن روبه‌رو شوید. در گذشته ناوچه پرتغالی را از انواع شقایق دریایی می‌دانستند. اما اکنون مشخص شده که از هیدروزوا‌ها یا همان مرجانیان است که زهر بسیار مرگباری نیز دارد. در اثر گزش ناوچه پرتغالی یک تورم قرمز رنگ روی پوست ایجاد می‌شود و زهر به سیستم لنفاوی می‌رسد.

خطرناک ترین جانوران زمین

پیشنهاد مطالعه: مطلب سوال‌هایی که هیچکس جوابی برایشان ندارند! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

رمز پول‌دار شدن ایلان ماسک چه بود؟

همچنین بخوانید: در مورد تیمور لنگ چه می‌دانید؟ درباره جیوه چه می‌دانید؟ رواندا، ثروتمند‌تر…