معیار‌های زیبایی که شما را شوکه خواهند کرد!

۱۲
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ممکن است چیز‌هایی که ما در وجود خود نقص می‌بینیم، در جایی دیگر از معیار‌های زیبایی و جذابیت محسوب شود.
ایده‌ آل‌ های زیبایی عجیب

بسته به کشوری که یک فرد در آن زندگی می‌کند، ایده آل‌هایی که زیبایی واقعی را تشکیل می‌دهند، می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در واقع زیبایی در چشم تماشاگر نمایان می‌شود. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا ملاک‌ها و ایده‌ آل‌ های زیبایی عجیب و جالب را در تعدادی از کشور‌های جهان به شما معرفی نماییم.

دندان‌های کج، ژاپن

در کشور‌های غربی، دندان‌های صاف و یک دست ملاکی برای یک لبخند عالی می‌باشند و خیلی‌ها نمی‌توانند تصوری غیر از این را در ذهن خود داشته باشند. در ژاپن، اوج زیبایی و جذابیت “Yaeba” یا دندان‌های کج است و این عقیده وجود دارد که افرادی با این ویژگی جذاب‌تر هستند.

ایده‌ آل‌ های زیبایی عجیب

صورت قلبی شکل، کره جنوبی

در کره‌جنوبی، جراحی پلاستیک نه تنها همه‌گیر و به شدت رواج دارد، بلکه عملی کاملا طبیعی و نرمال در نظر گرفته می‌شود.داشتن صورتی قلبی شکل یکی از ایده‌ آل‌ های زیبایی عجیب می‌باشد. اما در این کشور برای به‌دست آوردن چنین صورتی، بسیاری از مردم کره حاضرند عمل‌های پیچیده زیبایی فراوانی را تحمل کنند. در بسیاری از مواقع استخوان‌های فک از سه جا شکسته می‌شوند و قسمت مرکزی، خارج و دو بخش کناری با هم ترکیب می‌شوند تا چانه‌ای دلخواه فرد ایجاد شود. بعد از این گونه عمل‌ها، فرد تا مدت‌ها نمی‌تواند از غذا‌های جامد استفاده کند.

ایده‌ آل‌ های زیبایی عجیب

پیشانی بلند، قبیله فولا (آفریقا)

مهم‌ترین خصیصه برای یک زن در قبیله فولا در آفریقا داشتن پیشانی بلند است. به همین دلیل است که تعدادی از زنان قسمت جلوی مو‌های خود را می‌تراشند تا به نظر برسد که دارای پیشانی بلندی هستند.

سنتی مشابه در میان زنان اروپایی در قرون وسطی وجود داشت که زنان مو‌های سر خود را تا قسمت میانی می‌تراشیدند.

ایده‌ آل‌ های زیبایی عجیب

ابرو‌های پیوسته، تاجیکستان

در برخی از مناطق تاجیکستان، موی بین ابرو‌ها به عنوان نشانه زیبایی محسوب می‌شود. اگر دختری به صورت طبیعی این مو‌ها را نداشته باشد، با استفاده از لوازم آرایشی این مو‌ها را ایجاد می‌کند. مردم محلی بر این باورند که ابرو‌های پیوسته برای یک فرد خوش شانسی به همراه خواهد داشت.

ایده‌ آل‌ های زیبایی عجیب

تاتو، نیوزیلند

زنان قبیله مائوری در نیوزیلند برای این که جذابیت بیشتری برای مردان قبیله داشته باشند چانه خود را تاتو می‌کنند که به سنت تاموکو (Ta Moko) معروف است.

معیار های زیبایی

لب‌های کشیده و پوست قرمز، اتیوپی

در قبیله مرسی در اتیوپی، دختران یاد می‌گیرند که به‌وسیله صفحه‌هایی گرد، پوست لب پایینی خود را بکشند. هر‌چه این صفحه بزرگتر باشد، جایگاه اجتماعی آن دختر بالاتر می‌رود و هدایای بیشتری را قبل از ازدواج دریافت می‌کند. همچنین آن‌ها از خاکی به رنگ سرخ که چرب هم است، بر روی بدنشان استفاده می‌کنند تا خودشان را از نور آفتاب در امان دارند. این کار به پوست بدنشان رنگ قرمز مانندی می‌دهد.

معیار های زیبایی

پیشنهاد مطالعه: مطلب دهکده‌ای رازآلود که مردگان در آن زنده می‌شوند! را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می‌کنند

در جهان موجوداتی وجود دارند که هیچوقت نمی‌میرند و موجودات دیگری که فرآیند پیری و مرگ در آن…