جادوی آرایش در خانم‌ها

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
درست است که آرایش باعث زیبایی بیشتر شما می‌شود، اما باید بدانید که انجام دادن اشتباهات آرایشی به ظاهر بی‌اهمیت زیبایی شما را به خطر می‌اندازد.
اشتباهات آرایشی کوچک

آرایش کردن نکات بسیار زیادی دارد و انجام اشتباهات کوچک و به ظاهر بی­ اهمیت، به راحتی می‌تواند سن شما را بیشتر نشان دهد. اما با رعایت نکاتی بسیار ساده ، در عین سادگی زیباتر می‌شوید و چندین سال جوان‌­تر به نظر می‌رسید. پس به اشتباهات آرایشی کوچک که شما را پیرتر نشان می‌دهد دقت کنید. با ما در مجله دلتا همراه باشید.

استفاده بیش از حد از کرم پودر

لایه ضخیم کرم پودر، درخشندگی پوست شما را از بین می‌برد. کمتر از کرم پودر استفاده کنید و ترجیحاً تنها قسمت‌­هایی از پوست را که لازم است با کرم پودر هم‌رنگ پوست خود بپوشانید. مثلاً می‌توانید برای مخفی کردن تیرگی یا پف دور چشم یا لک جوش از کرم پودر استفاده کنید.

زیاده روی در استفاده از کانسیلر

استفاده از مقدار زیادی کانسیلر هرچند سیاهی زیر چشم را از بین می­‌برد؛ اما باعث می‌شود چروک­‌های اطراف چشم بیشتر به چشم بیایند. در استفاده از کانسیلر زیاده روی نکنید که یک اشتباه آرایشی بزرگ است.

استفاده از رژ لب تیره

از رژ لب‌های خیلی تیره و مات استفاده نکنید. رژ لب‌­های تیره باعث کوچک نشان دادن لب می‌شود. در صورتی که رژ‌لبی که انتخاب کرده‌اید مات است، روی آن کمی برق لب بزنید تا جلوه لب‌های شما بیشتر شود.

مات کردن آرایش با کرم پودر فشرده (پنکک)

پنکک

پوست جوان برق می‌زند و نور را منعکس می‌کند. اما استفاده از این کرم پودرها روی تمام صورت، چین و چروک های ریز پوست را بیشتر نمایان می‌­کند، اگر همیشه برای مات کردن آرایش از این پودرها استفاده می­‌کردید از حالا به بعد فقط روی بینی، چانه و پیشانی کمی از این پودر استفاده کنید.

آرایش زیر چشم

آرایش زیر چشم

یکی دیگر از اشتباهات آرایشی کوچک این است که، قسمت داخلی پلک پایین چشم را مداد بکشید. در عوض بالای چشم‌ها را آرایش کنید و به نحوی مداد بکشید که قسمت انتهای خط چشم پهن­‌تر باشد تا چشم افتاده به نظر نرسد. می‌توانید برای طبیعی‌تر جلوه دادن چشمان خود خط چشم با رنگ قهوه‌ای را جایگزین مشکی کنید.

کشیدن خط لب خارج از لب

کشیدن خط لب

خط لب را دقیقا روی لب و یا نهایتا ۱-۲ میلیمتر خارج از لب‌های خود بکشید و ترجیحاً از خط طبیعی لب‌ها خارج نشوید.

استفاده از مداد ابروی تیره

از مداد ابروی تیره‌تر از رنگ ابروها استفاده نکنید. از مدادی استفاده کنید که یک تا دو درجه کم رنگ‌تر از رنگ ابروهای شما باشد و یا ترجیحاً از سایه ابرو استفاده کنید تا همه چیز طبیعی‌تر به نظر برسد.

ریمل زدن به مژه های پایین

مژه­‌های پایین چشم را به هیچ وجه ریمل نزنید. این یک اشتباه آرایشی است چرا که باعث می‌شود چشم‌ها افتاده به نظر برسند و به همه افراد نمی‌آید.

استفاده نکردن از رژگونه

یک اشتباه آرایشی بسیار معمول که باعث بیشتر نشان دادن سن می‌شود، استفاده نکردن از رژگونه است. حتما از رژگونه استفاده کنید تا صورت شما روح بگیرد. رژگونه را از قسمت برجسته گونه رو به بالا به سمت گوش استفاده کنید.

خط لب تیره

خط لب نباید با رنگ لب در تضاد باشد. رنگ مداد لب را هم‌رنگ رژ لب یا رنگ لب های خود انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب انتخاب بهترین آرایش، بر اساس رنگ چشم‌ها را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

کدام رنگ شال و روسری به پوست شما می‌آید؟

هنگام خرید شال و روسری به چه چیزی دقت می‌کنید؟ این که شال و روسری شما با اکسسوری‌ها و سایر…