انتخاب بهترین آرایش، بر اساس رنگ چشم‌ها

۱۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اولین نقطه از صورت که توجه همه به آن جلب می‌شود چشم است و از زمان‌های قدیم معتقد بوده‌اند که چشم‌ها دریچه روح ما هستند.
مناسب ترین آرایش چشم

چشم‌ها اصلی‌ترین جزء صورت به حساب می‌‌آیند و جلوه بسیار زیادی دارند. انتخاب آرایش درست و رنگ مناسب برای آرایش چشم یکی از کلیدهای اصلی زیبایی آن‌ها است. در بین رنگ‌های متنوع سایه چشم، برخی از سایه‌ها درخشش چشم‌ها را افزایش می‌دهند و برخی دیگر، آن‌ها را بی‌حالت و خسته و بی‌روح می‌کنند. با در نظر گرفتن رنگ چشم‌ها، بهترین و مناسب ترین آرایش چشم را انتخاب کنید که چشم‌های زیباتری داشته باشید. با ما در مجله دلتا همراه باشید.

آرایش چشم‌های آبی

آرایش چشم‌های آبی

سایه قهوه‌ای رنگ، انتخاب مناسبی برای افرادی است که چشم‌های آبی دارند. اگر چشم‌های آبی مایل به خاکستری دارید، می‌توانید از رنگ طوسی روشن نیز استفاده کنید. برای مداد چشم نیز، رنگ سورمه‌‌ای یا مشکی بهترین گزینه است. به هیچ وجه از سایه آبی استفاده نکنید. رنگ سایه آبی، آبی چشم‌های شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و تمام جلوه و برق طبیعی چشم‌های شما را از بین می‌برد.

آرایش چشم‌های قهوه‌ای

آرایش چشم‌های قهوه‌ای

مناسب‌ترین آرایش چشم برای کسانی که چشم‌های قهوه‌ای دارند، متنوع‌ترین گزینه‌ها را از بین طیف‌های تیره مثل طوسی، سورمه‌ای، قهوه‌ای و مشکی می‌توانند داشته باشند. در واقع، گزینه‌های شما بی حد و حصر است. ترفند مناسب آرایش این رنگ چشم، استفاده از مداد چشمی تیره‌تر از رنگ چشم‌ها است مثل مشکی؛ تا به چشم‌ها جلوه دهد.

از رنگ‌های روشن پرهیز کنید. خط چشم رنگ تیره، چشم‌های شما را جذاب‌تر نشان می‌دهد. می‌توانید به سراغ مدل‌های دنباله‌دار و گربه‌ای بروید یا به سادگی از یک خط چشم نازک استفاده کنید.

آرایش چشم‌های عسلی

برای آرایش این رنگ چشم، سایه قهوه‌ای، طلایی تیره و سبز مناسب است. از مداد چشم قهوه‌ای یا مشکی استفاده کنید. مداد چشم به چشم‌ها جلوه می‌دهد و خط مژه‌ها یا انتهای پلک‌ها را دقیق‌تر و مشخص‌تر می‌کند. به همین دلیل رنگ چشم‌های روشن و جذاب شما هم بیشتر جلوه می‌کند.

آرایش چشم‌های سبز

آرایش چشم‌های سبز

سایه چشم بنفش و قهوه‌ای، بهترین گزینه برای چشم‌های سبز هستند. از مداد چشم قهوه‌ای تیره استفاده کنید اما از رنگ‌های روشن به خصوص آبی و سبز پرهیز کنید.

البته که انتخاب نوع آرایش به سلیقه شما بستگی دارد. می‌توانید سایه چشم را حذف کنید و تنها از خط چشم یا ریمل استفاده کنید تا به چشم‌های خود حالت دهید و مژه‌های خود را بیش‌تر جلوه دهید. اما برخلاف تصوری که دارید، استفاده از سایه چشم نه تنها سخت نیست، بلکه می‌تواند بسیار ساده باشد و نقش مهمی در آرایش چشم شما ایفا کند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب ۶ راز زیبایی برای جذاب‌تر شدن را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

این کارها را خانم‌های شیک، هرگز انجام نمی‌دهند

هر زنی دوست دارد همواره متفاوت به نظر برسد. این متفاوت بودن از نحوه زندگی تا نحوه پوشش فرا…