ارواح مقدس، محافظان این غار شگفت‌انگیز هستند

۹
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
غارها مکان‌های جالب و شگفت‌انگیزی هستند. امروز بزرگترین و منحصربه‌فردترین غار رودخانه‌ای جهان را معرفی می‌کنیم. غار تام خون سی در لائوس.
غار تام خون سی

غار تام خون سی بزرگ‌ترین غار رودخانه‌ای جهان است که در مرکز لائوس قرار دارد. اگر می‌خواهید از این غار زیبا بیشتر بدانید در ادامه مجله دلتا را همراهی کنید.

تام خون سی

غار تام خون سی

غار تام خون سی، از نوع غار رودخانه‌ای است، زیرا در داخل این غار رودخانه ژی بانگ فای جاری است. داخل غار به اندازه‌ای بزرگ و وسیع است که قابلیت ساخت یک شهر زیرزمینی بزرگ را دارد.

غار رودخانه ای

مردمان لائوس با این غار سال‌هاست که آشنا هستند زیرا رودخانه ژی بانگ فای، مدت‌ها است که به اقتصاد مردم این منطقه خدمت کرده است. آنها از این رودخانه قرن‌ها است که ماهی صید می کنند. سرچشمه رودخانه ژی باگ فای از کوه‌های آنام رانگ‌سان است که بین لائوس و ویتنام قرار دارد.

جاذبه های لائوس

کشف تام خون سی

این غار برای اولین بار در سال ۱۹۰۵ توسط فردی فرانسوی به نام «پل مکی» کشف شد. طبق گفته گروهی که این غار را کشف کردند، این غار بخش پنهان رودخانه ژی بانگ فای است که با ارتفاع ۱۲۰ و طول ۲۰۰ متر یکی از بزرگ‌ترین غارهای رودخانه‌ای جهان است.

قبل از کشف غار، مردم محلی به دهانه این غار می‌‌رفتند تا در آن ماهی‌گیری کنند. در سال ۲۰۰۵ این غار به روی علاقمندان به طبیعت باز شد.

غارگردی در تام خون سی

در سال ۲۰۰۸ نشنال جئوگرافیک این غار را بزرگ‌ترین غار رودخانه‌ای جهان معرفی کرد و این محل تبدیل به یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان شد.

در ورودی غار، سکویی ۶۰ متری قرار دارد. بلندترین نقطه این غار ارتفاعی بیش از ۱۰۰ متر دارد که در آن جا می‌توانید چشم‌اندازی تماشایی و باشکوه از غار داشته باشید.

بزرگ‌ترین غار رودخانه‌ای جهان

غار سنگ‌ها در این محل ۲۰ متر ارتفاع دارد و در این غار اسرار آمیز حتی می‌توانید مروارید هم پیدا کنید. دیواره‌های سنگ آهکی این غار، رنگارنگ و چشم‌نواز هستند و جنگلی سرسبز و انبوه در دهانه آن قرار دارد.

تام خون سی غاری جادویی

درباره این غار داستان‌های افسانه ای زیادی وجود دارد. مردم بر این باور هستند که در این غار حیرت‌آور، ارواحی زندگی می‌کنند که به طور اسرار‌آمیزی از مردم محلی محافظت می‌کنند. مردم لائوس می‌گویند اگر ابزار موسیقی خود را به صورت شکسته در این غار رها کنند، روز بعد آن‌ها را سالم پیدا می‌کنند!

تام خون سی غاری جادویی

آن ها همچنین بر این باور هستند که هر وقت کسی از روی صخره‌های این غار بیفتد، ارواحی مقدس از او محافظت می‌کنند و به همین دلیل است که تاکنون در این غار هیچ حادثه‌ای اتفاق نیفتاده است.

هر سال مردم محلی جشنی را برگزار می‌کنند تا احترام خود را به این ارواح مقدس نشان دهند و برای بستگان خود و گردشگران بهترین‌ها را آرزو کنند.

غار رودخانه ای تام خون سی

جذابیت جادویی و معماگونه این غار قابل مقایسه با هیچ جای دیگری نیست. در داخل غار می‌توانید قایق سواری کنید و یا از صخره‌ها بالا روید تا زیبایی‌های آن را بهتر ببینید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این قبیله آفریقایی، مثل انسان‌های اولیه زندگی می‌کنند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • جزیره گربه ها

  جزیره‌ای تحت فرمانروایی گربه‌ها

  این جزیره که به ماهی‌گیری معروف بود، این روزها توسط گربه‌ها اشغال شده و تعداد گربه‌های ساک…
 • روستای صراخیه ونیز ایران

  ونیز ایران کجاست؟

  روستای صراخیه را ونیز ایران نامیده‌اند. روستایی ایستاده روی آب و لابه‌لای نیزارهای بلند تا…
 • روستای هوتوان در چین

  پادشاهی طبیعت در روستای ارواح چین

  این روستا خالی از سکنه است. به روستای هوتوان لقب روستای ارواح در چین را داده‌اند. با این ح…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جزیره‌ای تحت فرمانروایی گربه‌ها

این جزیره که به ماهی‌گیری معروف بود، این روزها توسط گربه‌ها اشغال شده و تعداد گربه‌های ساک…