وضعیت قیمت مسکن چه خواهد شد؟

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پیش‌بینی می‌شود وضعیت قیمت مسکن در ماه‌های آینده، با توجه به کاهش ساخت و ساز، افزایش خواهد یافت.
وضعیت قیمت مسکن

 وضعیت قیمت مسکن چه خواهد شد؟ آیا قیمت مسکن کاهش می‌یابد؟ دبیر کانون انبوه سازان گفته است: «گام دوم تحریم‌ها از دی ماه امسال آغاز شده و باید برای مقابله با آن تدابیری اندیشیده شود.»

از قبل پیش‌بینی شده بود که وضعیت قیمت مسکن در کشور بسیار پیچیده خواهد شد و دلیل آن نبود سیاست‎گذاری مناسب برای ایجاد تعادل در بازار مسکن است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از خبر آنلاین ، فرشید پورحاجت افزود: «پیش‌بینی می‌شود قیمت مسکن در ماه‌های آینده، با توجه به کاهش ساخت و ساز، افزایش خواهد یافت.» از نظر او راه حل کنترل بازار مسکن، ورود آسیب‌شناسانه دولت به بازار، برای رفع موانع کسب‌وکار است.

 وضعیت قیمت مسکن

چرا بازار مسکن دچار  رکود شد؟

پورحاجت، قوانین نامناسب و خلق‌الساعه را دلیل دیگری برای رکود بازار مسکن عنوان کرد و افزود: «ما خود نیز با مسائلی  مثل قوانین مالیاتی، تامین اجتماعی، قانون پیش‌فروش ساختمان و حتی قانون نظام مهندسی، تحریم را تشدید کرده‎ و به نوعی برخی تحریم‎های داخلی را به‎وجود آورده‎ایم.»

وی در ادامه درباره  وضعیت قیمت مسکن ؛ گفت: «باید بپذیریم که تحریم‌ها تاثیر خود را گذاشته‌ است، درست مثل همان اتفاقی که در سال ۹۱ پس از شروع تحریم‌ها افتاد و ساخت و ساز از حدود ۱۳۰ میلیون متر مربع در سال ۹۶ ؛ به ۵۰ میلیون مترمربع کاهش یافت.»

او در ادامه گفت: «باید موانع کسب‌وکار، به‎خصوص ماده ۶۴ قانون مالیات‌های مستقیم، از میان برداشته شود.»

دبیرکانون انبوه‎سازان با پیش‌بینی این‎که قیمت مسکن در ماه‌های آینده با همین روند افزایش خواهد یافت، تاکید کرد: «من معتقد نیستم که قیمت مسکن در ماه‎های پیش رو کاهش یابد، مگر این‎که دولت و مجلس با ورود به بازار مسکن؛ آن را درست و اساسی آسیب‌شناسی کنند و مانند اقدام‎هایی که در بازار  ارز  انجام داده‌اند، قیمت‌ها را کنترل کنند.»

خبرهای بیشتر درباره بازار مسکن  را در صفحات خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله دلتا  بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

تفاوت مجازات رابطه نامشروع، برای افراد متاهل و مجرد

قانون‌گذار با تکیه بر قواعد شرع و همچنین با توجه به اوضاع و احوال جامعه جرائمی مانند زنا و…