با ۷ قانون طلایی، دکوراتور خانه خود شوید!

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دکوراتور منزل خود باشید و بر اساس علاقه‌مندی‌های خود از سبک‌های دکوراسیون داخلی بهره بگیرید. اگر می‌خواهید دکوراتور منزل خود شوید، پس این مطلب را تا انتها بخوانید.
اصول دکوراسیون داخلی

وقتی در خانه هستیم و یا دوستان خود را  به منزل خود دعوت می‌کنیم، می‌خواهیم محیط گرم و مطبوعی داشته باشیم. قطعا به عنوان میزبان دوست دارید که مهمانان از بازدید منزل شما لذت ببرند و پس از ترک خانه بگویند: خانه شما باور نکردنی است! با دانستن اصول دکوراسیون داخلی می‌توانید یک فضای داخلی زیبا، دنج، شیک و مختص سلیقه خود را ایجاد کنید. با مجله دلتا همراه باشید.

هدف اتاق را مشخص کنید

ابتدا باید هدف اتاق را در نظر بگیرید. هیچ طراحی و مبلمان گران قیمتی در صورت نادرست بودن طراحی خانه شما نمی‌تواند زندگی راحت و کاربردی برای شما ایجاد کند. با موارد زیر شروع کنید: سبک زندگی، آداب و رسوم خانوادگی، برنامه و فعالیت‌های روزانه خود را در نظر بگیرید. فضاهای مورد نیاز خود را نام ببرید و یادداشت کنید.

اصول دکوراسیون

به فضایی که می‌خواهید ایجاد کنید فکر کنید!

قبل از شروع طراحی خانه خود، به این فکر کنید که می‌خواهید در آن فضا چه سبکی ایجاد کنید و دوست دارید در آن‌جا چه احساسی داشته باشید: آرام یا پر انرژی؟

اصول دکوراسیون منزل

 • به طیف وسیعی از رنگ‌ها فکر کنید: آرام یا رنگارنگ؟
 • از چه متریال و بافتی استفاده خواهید کرد: سطوح گرم و طبیعی یا برعکس؛ مصنوعی یا فلت؟
 • از مقیاس‌های متضاد، یعنی اشیای بزرگ و کوچک استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا از یکنواختی جلوگیری کنید و یک اثر محرک ایجاد کنید.

تقارن و تعادل برای هماهنگی

یکی از اصول دکوراسیون داخلی وجود تعادل و تقارن در فضاست. اگر فضای نامتقارنی دارید، دو گزینه برای هماهنگ نشان دادن آن دارید. سعی کنید تقارن کاذب ایجاد کنید یا ویژگی‌های آن را برجسته کنید.

تقارن و تعادل برای هماهنگی

 • به دنبال یک نقطه کانونی در اتاق (یک شومینه ، یک نقاشی ، یک پنجره) باشید و یک فضای داخلی متقارن در اطراف آن ایجاد کنید.
 • از خطوط عمودی استفاده کنید که باعث می‌شود منطقه بزرگ‌تر به‌نظر برسد.
 • از تاکید استفاده کنید. ابتدا تقارن ایجاد کنید و سپس کمی خراب کنید.

رنگ و بافت همیشه با هم هستند

شما باید رنگ و بافت‌ها را با هم تجزیه و تحلیل کنید زیرا این دو مورد بر درک یکدیگر تأثیر می‌گذارند.

رنگ و بافت همیشه با هم هستند

 • رنگ‌های سرد برای مناطق گرم ساحلی خوب است. در عوض در یک شهر شمالی، مناسب نیست.
 • رنگ‌های گرم این احساس را به‌وجود می‌آورند که اتاق چند درجه گرم‌تر نسبت به آنچه که واقعا هست به‌نظر می‌رسد.
 • رنگ‌های جیغ برای اتاق خواب مناسب نیستند. بهتر است از آن‌ها در فضاهایی استفاده کنید که وقت زیادی را در آنجا نمی‌گذرانید.

 نورپردازی احساسی‌ترین قسمت طراحی داخلی است

نور مناسب بر روحیه شما تاثیر می‌گذارد و حال و هوای فضا را تغییر می‌دهد. نورها بر احساسات و افکار ما تأثیر می‌گذارند. با کمک روشنایی می‌توانید هر چیزی را خلق کنید.

 نورپردازی

 • از نور روز نهایت استفاده را ببرید، پنجره‌ها را نپوشانید.
 • از آینه استفاده کنید. آینه‌ها نه تنها نور بیشتری به فضا اضافه می‌کنند بلکه از نظر بصری نیز فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.
 • نور مصنوعی مکمل نور طبیعی است و فضای مطلوبی ایجاد می‌کند. بنابراین استفاده از: لوسترها، لامپ‌های دیواری، آباژور و حتی شمع‌ها را فراموش نکنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این ترفندهای مهم، نشیمن خود را خاص کنید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…