مصوبه تعلق وام ودیعه مسکن به زنان

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا، همه خانم‌هایی که بالای ۳۵ سال سن دارند و خودسرپرست هستند و با خانواده زندگی نمی‌کنند، می‌توانند از تسهیلات اجاره استفاده کنند. این مصوبه قانونی بوده و برای تقلیل آسیب های اجتماعی وضع شده است.
وام ودیعه مسکن زنان بالا ۳۵ سال

مسئله‌ای که در سال‌های اخیر ذهن بسیاری از جوانان و زوجین را درگیر خود کرده است، مقوله شرایط مسکن و تسهیلات انواع وام مسکن است. در این مطلب از مجله‌ دلتا به وام ودیعه مسکن زنان بالا ۳۵ سال می‌پردازیم.

به مردان سرپرست خانوار که به دلیل فوت همسر، طلاق و متارکه؛ مجرد هستند وام اجاره تعلق می‌گیرد.

برای زنان مجرد بالای ۳۵ سال در ثبت نام «مسکن ملی» و «وام ودیعه» استثنایی وجود دارد.

بر این اساس برای خانم‌های سرپرست خانوار یا خانم‌های خودسرپرست این استثنا وجود دارد که با ۳۵ سال سن بتوانند از تسهیلات ودیعه اجاره و همچنین از امکانات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنند.

ثبت‌نام وام ودیعه مسکن

ثبت‌نام وام ودیعه مسکن زنان بالا ۳۵ سال از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۲۶ خرداد آغاز شده است.

همه مستاجران واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کرده‌اند اکنون باید منتظر پاسخ استعلام خود باشند.

سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن

سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران ۷۰ میلیون تومان، سایر کلان‌شهر‌ها (شهر‌های بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهر‌های مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) ۴۰ میلیون تومان و سایر شهر‌ها ۲۵ میلیون تومان است. همچنین، متقاضیان دریافت این تسهیلات باید خودسرپرست یا سرپرست خانوار باشند.

متقاضیان همچنین باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

چنان‌چه متقاضی تا حداکثر ۲ هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنان اقدام نکند، نسبت به رد درخواست متقاضی اقدام می‌شود.

شرایط وام ودیعه مسکن به زنان

نحوه بازپرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن برای زنان 

بر این اساس بازپرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن برای زنان تا ۳۰ میلیون تومان ۳ ساله و ۳۰ میلیون تومان به بالا ۵ ساله است.

به این ترتیب قسط وام ۲۵ میلیون تومان حدود ۸۳۰ هزار تومان، ۴۰ میلیون تومانی حدود ۹۰۰ هزار تومان و ۷۰ میلیون تومانی حدود یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان است.

سود وام ۲۵ میلیونی حدود ۵ میلیون تومان، وام ۴۰ میلیون تومانی حدود ۱۳.۳ میلیون و وام ۷۰ میلیونی حدود ۲۳.۵ میلیون تومان است.

وضع چنین مصوباتی از سوی دولت برای اعطای تسهیلات، قطعا راهکار مناسبی برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و کنترل جرائم در جامعه خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با نکات حقوقی در این زمینه، چگونه از جعل سند ملکی خود پیشگیری کنیم؟ را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

چگونه باید ازدواج موقت خود را ثابت کنیم؟

زمانی‌که زن و مردی که با یک‌دیگر رابطه زوجیت داشته‌اند، به هر دلیلی یکی از آن‌‌ها این رابط…