ترفندهای ست کردن مانتو با شال و روسری

۱۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خانم‌ها بیشتر اوقات برای ست کردن مانتو با شال و روسری با مشکل روبرو هستند و اصول حرفه‌ای ست کردن طرح‌ها و رنگ‌ها را نمی‌دانند.
ست کردن مانتو

یکی از مهم‌ترین اصول شیک‌پوشی، تناسب رنگ در لباس پوشیدن است. از طرفی مانتو همراه با شال و روسری از اصلی‌ترین لباس‌های بانوان ایرانی محسوب می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا نکاتی راجع به اصول ست کردن مانتو با شال و روسری با شما در میان می‌گذاریم.

ست کردن انواع رنگ‌های مانتو با شال و روسری

مانتو به رنگ سفید

مانتو سفید را تا جایی که می‌توانید با شال و روسری مشکی و تیره رنگ استفاده نکنید. برای ست کردن آن می‌توانید از سرمه‌ای، آلبالویی، سبز، فیروزه‌ای و غیره استفاده کنید. از آنجایی که مانتو سفید دارای یک رنگ خنثی است، می‌توانید برای ست کردن آن از تمامی رنگ‌ها به‌جز کرم استفاده کنید.

بهترین رنگ‌هایی که به‌خوبی با این مانتو ست می‌شوند، رنگ‌های روشن، رنگ‌های پاستیلی و ته‌رنگ‌ها هستند. بهترین ست رنگی برای این مانتو، استفاده از رنگ‌های سبز و لیمویی همراه با آن است. اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید، مطلب مانتوهای دانشجویی، بعد از کرونا! را بخوانید.

ست کردن مانتو

مانتو به رنگ مشکی

برای ست مانتو مشکی با شال و روسری نباید از رنگ‌های تیره مانند مشکی، سرمه‌ای، قهوه‌ای و غیره استفاده کنید. مانتو مشکی رنگ را می‌توان با شال و روسری‌هایی به رنگ لیمویی، آبی، زرشکی، قرمز، سبز و غیره ست کرد. برای ساخت یک استایل زیبا با مانتو مشکی بهتر است از رنگ‌های شاد استفاده کنید.

مانتو به رنگ آبی

مکمل رنگ آبی، نارنجی است. برای ست مانتو آبی می‌توانید از شال و روسری زرد یا نارنجی رنگ استفاده کنید. ترکیب رنگ زرد و نارنجی با آبی، ترکیبی بسیار خاص و شیک است.

ست کردن مانتو

ست کردن مانتو طوسی

طوسی از جمله رنگ‌های خنثی است که می‌توانید از شال و روسری با رنگ‌های متنوع به‌جز رنگ قهوه‌ای برای ست کردن با مانتو طوسی استفاده کنید. بهترین رنگ برای مانتو طوسی یا خاکستری، استفاده از تن رنگ‌های مختلف و رنگ‌های پاستیلی مانند صورتی و زرشکی است.

مانتو به رنگ بنفش

استفاده از شال و روسری به رنگ صورتی یا سرخابی همراه با مانتو بنفش، ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند.

ست کردن مانتو سبز

به‌طور کلی مکمل رنگی سبز، رنگ قرمز است و شال و روسری‌هایی که ترکیب قرمز رنگ دارند، به‌همراه مانتوهای سبز ترکیب بسیار زیبا و چشم‌نوازی ایجاد می‌کنند. همچنین استفاده از رنگ زرد یا ترکیب رنگ زرد با قرمز نیز در کنار مانتو سبز، هارمونی جالبی ایجاد می‌کند.

ست کردن مانتو

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب معرفی انواع سارافون زنانه را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

با این ۳ ماسک خانگی، دیگر نگران جای جوش‌ نباشید

درمان جای جوش یکی از آن مسائلی‌ست که وقتی جلوی آینه می‌روید، ممکن است برای چند دقیقه ذهن ش…