خوراکی‌هایی که شما را بیشتر گرسنه می‌کنند

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر بیشتر مواقع بدون دلیل واضحی احساس می‌کنید گرسنه هستید، لازم است در مورد خوراکی‌هایی که می‌خورید تجدید نظر کنید.
علت گرسنگی زیاد

بعضی خوراکی‌ها با اینکه به‌نظر تنقلات مناسبی هستند و ضعف بین وعده‌های غذایی را برطرف می‌کنند اما نمی‌توانند کمبودهای بدن را جبران کنند. بنابراین گرسنگی خیلی زود دوباره بازمی‌گردد. در ادامه این مطلب از مجله دلتا به معرفی چند خوراکی پرداخته‌ایم که عادت به خوردن آنها، علت گرسنگی‌ زیاد و متعدد روزانه است و زمینه پرخوری و چاقی را فراهم می‌کنند.

بیسکویت شور

بیسکویت‌های شور گرسنگی را فوراً برطرف می‌کنند. اما نمک زیاد در تشخیص بدن بین تشنگی و گرسنگی اختلال ایجاد می‌کند. بنابراین اشتها خیلی زود تحریک می‌شود.

پنیر ورقه‌ای

اگر دقت کنید این پنیرها معمولا بافت کاملا یکنواختی دارند که به‌خاطر فرآوری بالای انجام شده روی آن‌ها است. علاوه بر تاثیر منفی افزودنی‌ها بر سلامت بدن، ارزش تغذیه‌ای ناکافی این پنیرها نیز مانع از تامین نیازهای بدن شده و گرسنگی مجدد ایجاد می‌کند.

گرسنگی مداوم

آبمیوه‌ها

قند زیاد موجود در آبمیوه‌ها به‌سرعت قند خون را بالا می‌برد و ضعف را برطرف می‌کند. اما خیلی زود به‌دلیل ترشح انسولین و افت قند، گرسنگی احساس می‌شود.

میوه کامل به‌ خاطر فیبرهای غذایی، هضم آرامی دارد و احساس سیری طولانی‌تری ایجاد می‌کند اما طی روند آبگیری، این فیبرها حذف می‌شوند.

کره بادام‌زمینی کم‌چرب

اگر قصد خوردن کره بادام‌زمینی را دارید، نوع خالص آن را انتخاب کنید. انواع کم‌چرب این نوع کره همان مقدار کالری را دارد اما به‌خاطر فرآوری بالا، حاوی افزودنی‌های صنعتی و شیرین‌کننده‌های مصنوعی هستند. در نتیجه احساس گرسنگی خیلی زودتر ایجاد می‌شود.

این نکته در مورد سایر خوراکی‌های حاوی شیرین‌کننده‌های مصنوعی نیز صدق می‌کند.

سس‌های آماده رژیمی

بسیاری از افراد برای صرف سالاد سس‌های بدون روغن را انتخاب می‌کنند. اما جالب اینکه در ترکیب این سس‌ها، به‌جای روغن از شکر و آب همچنین مقدار زیادی افزودنی‌ها و طعم‌دهنده‌ها استفاده می‌شود.

بهتر است ترکیب روغن زیتون و سرکه به‌عنوان چاشنی سالاد انتخاب شود زیرا روغن زیتون جذب ریزمغذی‌های سبزیجات را افزایش می‌دهد.

 احساس گرسنگی

نودل

نودل برخلاف آماده‌شدن سریع، هضم طولانی دارد. به‌همین دلیل بدن قادر به جذب کامل ریزمغذی‌ها نخواهد بود و دچار ضعف می‌شود. علاوه بر این، نودل‌ها به‌طور کلی حاوی نیترات و سدیم بالایی هستند و ارزش تغذیه‌ای چندانی ندارند تا به بدن انرژی کافی برسانند.

غلات صبحانه

غلات صبحانه مقدار فراوانی کربوهیدرات دارد اما تقریبا فاقد پروتئین هستند. همچنین شکر زیادی به‌ آنها افزوده می‌شود اما فیبر ندارد زیرا از غلات تصفیه‌ شده استفاده می‌شود. شکر زیاد می‌تواند علت گرسنگی زیاد باشد که در کنار افزودنی‌های غذایی تشدید می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب عادات شبانه که دشمن کاهش وزن هستند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

خواص منحصر‌به‌فرد کندر را می‌شناسید؟

همچنین بخوانید: آیا خواص دارویی برگ سنا را می‌شناسید؟ خواص برگ‌های شفابخش درخت انجیر را بد…