افزایش وام مسکن منتفی است؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وام مسکن دیگر نیاز متقاضیان مصرفی را تامین نمی‎کند و افزایش تسهیلات باید با نیاز خریداران متناسب شود.
افزایش وام مسکن

افزایش وام مسکن ممکن است منتفی شود. وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب گفت: باید برای پروژه های نیمه تمام، وام های متناسب با این پروژه ها در نظر گرفته شود.

به گزارش مجله دلتا به نقل ازاقتصادآنلاین ، محمد اسلامی با اشاره به افزایش قیمت مسکن در ماه‎های اخیر، اظهار داشت: آنچه برای  وزارت راه و شهرسازی  اهمیت دارد،فعال‎تر کردن تولید مسکن است که نقطه آغاز این حرکت، تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر و ۴۰۰ هزار واحد جدیدی که ابلاغ و با حضور رئیس جمهور رونمایی شد و تولید مسکن را پایه‎گذاری کرده است.

وی افزود: دولت اقدام های لازم را انجام می‎دهد تا قشر‎های متوسط و کم‎درآمد توسط دست اندرکاران بخش مسکن خانه‎دار شوند.

محمد اسلامی با بیان اینکه زمین و تسهیلات مناسب در اختیار مسکن سازها قرار می‎گیرد تا بخش  تولید دوباره به رونق برسد، تصریح کرد: وام مسکن ممکن  است افزایش نیابد، اما باید برای پروژه های نیمه تمام، وام های متناسب خرید خانه در نظر گرفته شود .

افزایش وام مسکن

بر اساس این گزارش، در حالی که قیمت مسکن طی ۵ سال اخیر ۱۴۰ درصد رشد داشته، در بخش خانه‌های لوکس یعنی پنت هاوس‌ها قیمت ها بسته به عمربنا  تا ۳۷۰ درصد افزایش یافته است.

تازه‎ترین آمار وزارت راه و شهرسازی حاکی‎است، میانگین  قیمت هر مترمربع مسکن در آبان‌ماه امسال به ۹ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان افزایش یافته که منطقه یک با ۱۹ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و منطقه ۱۹ با ۴ میلیون و ۶۱ هزار تومان به ترتیب بیشترین و کمترین افزایش قیمت را از آن خود کرده اند.

این آمار نشان می‎دهد  که تسهیلات خرید مسکن دیگر نیاز متقاضیان مصرفی را تامین نمی‎کند و افزایش تسهیلات باید با نیاز خریداران متناسب شود.

خبر های بیشتر در باره بازار مسکن در ایران را در صفحات خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله دلتا پیگیری کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

این گیاهان در تاریک‌ترین گوشه‌ خانه رشد می‌کنند

گیاهان آپارتمانی نیز مانند انسان‌ها با تغییرات سازگار هستند. آیا می‌دانستید که بعضی گیاهان…