با کنج‌های خالی خانه خود چه کنیم؟

۸
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای داشتن خانه شیک و مدرن، ایده‌های متنوع و متفاوتی وجود دارد. یکی از آن‌ها ساماندهی کنج‌های خالی خانه است.
دکوراسیون کنج خانه

در هر خانه‌ای معمولا چند کنج خالی پیدا می‌شود. این کنج‌ها فضای کافی برای قرار دادن وسایل اصلی ندارند. همچنین به‌گونه‌ای هستند که نمی‌توان از آن‌ها صرف نظر کرد. این فضاها شاید به ظاهر بی‌استفاده باشند، اما با کمی خلاقیت می‌توان آن‌ها را به فضاهای مفید، کاربردی و زیبا تبدیل کرد. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی ایده‌هایی برای دکوراسیون کنج خانه می‌پردازیم.

از شلف‌‌های نردبانی استفاده کنید

دکورهای کوچک چند طبقه‌ای که حالتی نردبانی شکل دارند، یک ایده مناسب برای کنج‌های خالی منزل هستند. با قرار دادن یکی از این مدل‌ها در گوشه فضای پذیرایی، فضایی برای گیاهان آپارتمانی و لوازم دکوری خود خواهید داشت.

این ایده برای اتاق خواب به شما فضایی برای نگه‌داری کتاب و مجلات، لوازم شخصی و وسایل دکوری می‌دهد.

طراحی کنج خانه

گوشه منزل را از گلدان‌ها پر کنید

یکی از ایده‌های ساده و در عین حال کاربردی، پر کردن کنج خالی اتاق با گلدان‌های گل است. از گلدان‌هایی با ارتفاع‌های مختلف استفاده کنید تا گوشه اتاق نشیمن یا پذیرایی شما به یک نقطه کانونی تبدیل شود. حتی می‌توانید چند گلدان را از سقف آویزان کنید و فضای متفاوت‌تری در منزل خود ایجاد کنید.

ایده برای کنج خانه

یک فضای غذاخوری کوچک بسازید

اگر در آشپزخانه خود گوشه‌ کوچک خالی دارید و نمی‌دانید با آن چه کنید، ایده میز ناهارخوری کوچک مناسب شما است. با ساخت یک نیمکت ساده و قرار دادن یک میز کوچک در مقابل آن، فضای کاربردی و جالبی در آشپزخانه خود بسازید.

پیشنهاد می‌کنیم یک میز گرد برای این منظور انتخاب کنید. در صورت لزوم می‌توانید یک یا دو صندلی به این میز ناهارخوری کوچک اضافه کنید.

دکور کنج خانه

فضایی برای مطالعه ایجاد کنید

یکی از ایده‌های پرطرفدار برای دکوراسیون کنج خانه تبدیل کردن آن به فضایی برای مطالعه است. برای این کار به یک صندلی راحتی، یک استند یا میز کوچک برای نگهداری کتاب‌ها و نور کافی احتیاج دارید.

اگر این کنج در کنار کتابخانه شما قرار بگیرد قطعا تجربه بهتری خواهید داشت. با انتخاب یک لوستر ساده و جمع و جور یا یک آباژور پایه بلند، نور کافی برای مطالعه را فراهم کنید.

فضایی برای مطالعه

یک گالری دیواری بسازید

یک گوشه خالی و بی‌استفاده می‌تواند بهترین فضا برای داشتن یک گالری دیواری باشد. تصاویر مورد نظرتان را روی دیوار گوشه منزل نصب کنید. هر بار که چشمتان به گوشه اتاق می‌افتد، خاطرات و اتفاقات خوش برایتان تداعی می‌شود.

با قرار دادن یک صندلی و مبل راحتی، از این فضا برای استراحت روزانه نیز می‌توانید استفاده کنید.

گالری دیواری

شلف‌‌های کنجی را فراموش نکنید

حتی کوچک‌ترین کنج‌های خانه هم می‌توانند به فضایی کاربردی تبدیل شوند. مانند این فضای کنج دیوار و در که با نصب چند شلف کوچک مثلثی شکل به فضایی کاربردی برای نگهداری وسایل تبدیل شده است.

شلف‌‌های کنجی

پیشنهاد مطالعه: مطلب ایده‌های چیدمان مبل در اتاق پذیرایی را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۶ روشی که سرویس بهداشتی را بزرگ‌تر می‌کند

می‌توانید با چند تکنیک ساده کاری کنید که سرویس بهداشتی کوچک، بزرگ‌تر به‌نظر برسد. این مطلب…