از شر جوش‌های سرسیاه خلاص شوید!

۱۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جوش‌های سرسیاه در واقع نوع خفیف آکنه هستند که معمولا در پوست صورت دیده می‌شوند.
درمان جوش سرسیاه

پوست ما آلودگی‌های مختلف نظیر گرد و خاک، آلاینده‌های موجود در هوا و چربی را به خود جذب می‌کند. این اتفاقی است که هر روز و هر ساعت در حال وقوع است. نتیجه‌ چنین وضعی بسته شدن منافذ پوست و فولیکول‌های مو و متعاقب آن ایجاد جوش‌های سرسیاه و آکنه است. در این بخش از مجله دلتا به شما راه‌های درمان جوش سرسیاه را ارائه خواهیم داد.

از لایه‌بردار استفاده کنید

لایه‌برداری ملایم پوست یکی از قدم‌های اولیه درمان جوش سرسیاه است. لازم است این کار را در روتین مراقبت از پوست‌ خود قرار دهید.

از یک اسکراب طبیعی متناسب با نوع پوستی که دارید استفاده کنید تا سلول‌های مرده و آلودگی‌ها از صورت‌ پاک شوند. باید دست‌کم هفته‌ای یک بار برای پوست خود لایه‌برداری ملایم انجام دهید.

پوست‌ خود را تمیز نگه دارید

هر بار که از خانه بیرون می‌روید پوست‌ شما آلودگی‌هایی را جذب می‌کند. اگر خوب آنها را تمیز نکنید منجر به مسدود شدن منافذ پوست خواهد شد و احتمالا جوش‌های سرسیاه ظاهر می‌شوند. مواد آرایشی هم در صورتی که کاملا از روی پوست پاک نشوند می‌توانند همین تأثیر را بگذارند.

از روبالشی تمیز استفاده کنید

وقتی در رختخواب‌ خوابیده‌اید چربی و آلودگی از صورت‌ روی روبالشی‌ شما منتقل می‌شود. روبالشی‌ خود را مرتب بشویید تا از تجمع آلودگی و برگشت دوباره آن به پوست صورت جلوگیری شود.

رفع جوش سرسیاه

صورت‌ خود را بخور دهید

قرار دادن صورت در معرض بخار یک راه موثر برای نرم کردن جوش‌های سرسیاه و سرسخت است. بخور دادن صورت باعث می‌شود پوست شما عرق کرده و در نتیجه سموم از آن راحت‌تر خارج شوند.

از برخی مواد طبیعی برای پاک سازی کمک بگیرید

جوش شیرین

برای درمان جوش سرسیاه یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با دو قاشق غذاخوری آب ترکیب کرده و خمیر حاصل را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی جوش‌های سرسیاه قرار دهید. سپس با آب ولرم بشویید.

رفع جوش سرسیاه

چای سبز

یک قاشق غذاخوری برگ‌های چای سبز را با آب ترکیب کرده و خمیر سفتی درست کنید. خمیر را روی جوش‌های سرسیاه گذاشته و بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

سفیده تخم‌مرغ

سفیده یک تخم‌مرغ را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و روی صورت‌ خود بگذارید. اجازه دهید تا خشک شود، سپس آن را با آب بشویید.

پودر دارچین

یک قاشق غذاخوری پودر دارچین را با یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو ترکیب کنید. خمیر حاصل را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت گذاشته و سپس با آب بشویید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این کارها به پوست شما آسیب می‌زند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

میوه‌ای برای سلامت قلب و ضد پوکی استخوان

زیتون یکی از خوراکی‌های بسیار مفید است که در رژیم مدیترانه‌ای جایگاه ویژه‌ای دارد. در ادام…