مرداب سبز در دل جنگل سراوان

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ممکن است در ابتدا تصور کنید در حال دیدن یک زمین چمن هستید. اما با دیدن قایق‌های قو شکل در وسط این زمین چمن، تازه متوجه می‌شوید اینجا مردابی سبز رنگ است.
مرداب سراوان

اگر از آن دسته مسافرانی هستید که اهل سفر و گشت و گذار به جاهای عجیب و دیدنی هستید، پارک جنگلی سراوان و مرداب سبز سراوان می تواند شما را هیجان‌زده کند. مرداب سراوان یکی از جاذبه‌های طبیعی استان گیلان است. با مجله دلتا همراه باشید تا با این پارک جنگلی آشنا شویم.

جاذبه‌های مرداب سبز سراوان

اگر صبح را برای بازدید از مرداب سراوان انتخاب کنید، منظره دریاچه و جنگل سرسبز در میان مه صبحگاهی شما را مبهوت خواهد کرد.  قایق سواری روی دریاچه و گشت و گذار در میان درختان سر به فلک کشیده بسیار جذاب است. در طول گشت و گذار با قایق، دوربین عکاسی‌تان را فراموش نکنید. ثبت زیبایی‌های مرداب از بهترین لحظات این گردش است. در طول حرکت روی مرداب می‌توانید ماهی‌های زیادی را در آب ببینید.

پارک جنگلی سراوان

مرداب سراوان

اولین جاذبه‌ طبیعی که چشم همه‌ تازه وارد‌ها را به سمت خودش می‌کشاند، محوطه‌ای سبز رنگ در جنگل سراوان است. گویی دشتی  سبز رنگ روی آب می بینید. تالاب سراوان به قدری زیبا است که مطمئنا مسافران، ساعت‌های زیادی را برای عکس‌برداری از آن سپری می‌کنند. قایق‌های کوچک بر روی تالاب سراوان، زیبایی آن را چند برابر می‌کنند.

جنگل سراوان

پوشش گیاهی و جانوری پارک جنگلی سراوان

پوشش گیاهی در پارک جنگلی سراوان بسیار متنوع است. در قسمتی از پارک که پوشش گیاهی طبیعی وجود دارد درختانی مثل ممرز،  توسکا و درختان کاج روییده‌اند. این گونه‌های کمیاب گیاهی و ذخایر ژنتیکی که این منطقه دارد به همراه چشم‌انداز‌های بی نظیر، باعث محبوبیت سراوان بین اهالی سفر و طبیعت‌گردان شده‌ است.

حیواناتی مثل قرقاول، کبک، دارکوب، جغد جنگلی، راسو و خرگوش؛ این منطقه را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کرده‌اند.

مرداب سراوان

امکانات رفاهی پارک جنگلی سراوان

در طول سال‌های اخیر امکانات تفریحی متنوعی در پارک جنگلی سراوان دایر شده‌اند. باشگاه پینت بال جنگلی گیل در پارک سراوان، لحظاتی مفرح در محیطی سرسبز و بکر برایتان می‌سازد.

از دیگر تفریح‌های مهیج در این پارک جنگلی می‌توان به تیراندازی و سواری با موتور چهار چرخ نیز اشاره کرد.

مرداب جنگل سراوان

اولین موزه‌ طبیعی ایران که در خصوص نمایش و معرفی تاریخ، فرهنگ، زندگی، صنایع دستی و مسکن اهالی استان‌های شمالی ایران فعالیت می‌کند در پارک جنگلی سراوان افتتاح شده‌است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب مرداب کندوچال، بستر نیلوفرهای آبی را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

اقامت در رویایی‌ترین کلبه‌های خنک‌ترین ییلاق ایران

ییلاق سوئه چاله یکی از زیباترین تفرجگاه‌های شمال کشور، ییلاقی خوش‌منظره با کلبه‌های چوبی و…