نکات طلایی برای انتخاب رنگ مبل منزل

۹
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مبلمان یکی از مهم‌ترین اثاثیه اتاق پذیرایی است؛ پس انتخاب رنگ و طرح مناسب آن نقش مهمی در زیباترشدن جلوه خانه شما دارد.
اصول انتخاب رنگ مبل

انتخاب رنگ مبل به نظرتان چالش برانگیز می‌آید؟ اتفاقا خیلی هم ساده خواهد بود، اگر اولویت‌های خود را بشناسید. برای این که بهترین رنگ مبل را انتخاب کنید، باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید. جمع بندی نکات و اولویت بندی آن‌ها بر اساس میزان اهمیتی که دارند به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بهتری بگیرید. در این مطلب از مجله دلتا اصول انتخاب رنگ مبل را با شما در میان خواهیم گذاشت.

اندازه فضا را ملاک قرار دهید

اندازه فضایی که می‌خواهید مبلمان را در آن بچینید خیلی اهمیت دارد. اگر نشیمن بزرگی دارید، دست شما برای انتخاب رنگ باز است. می‌توانید به سراغ گزینه‌های تیره‌تر هم بروید. اگر فضای نشیمن شما کوچک است، از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا فضا دلباز و بزرگ‌تر به‌نظر برسد.

انتخاب رنگ مبلمان

رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید

شاید برایتان سخت است که رنگ مبل‌ها را با دیگر قسمت‌های دکوراسیون ست کنید. در این صورت می‌توانید به سراغ رنگ‌های خنثی بروید.

  • این رنگ‌ها تقریبا با هر رنگی به خوبی ست می‌شوند.
  • همچنین ظاهر شیک و بسیار زیبایی به منزل شما می‌دهند.

پس از تغییر مبلمان و لوازم دکوری منزل خود همچنان می‌توانید از مبل‌هایی به رنگ خنثی استفاده کنید.

به نور فضا توجه کنید

یکی از اصول انتخاب رنگ مبل میزان نوری است که فضا دارد. یک فضای روشن را می‌توان با هر رنگی از مبلمان چیدمان کرد. اگر فضای نشیمن شما تاریک است، بهتر است از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. رنگ‌هایی مثل سفید و شیری، نور را منعکس کرده و فضا را روشن‌تر جلوه می‌دهند.

نکات بیشتر در مورد افزایش روشنایی خانه را در مطلب ۵ اشتباهی که خانه شما را تاریک و کم‌‌نور می‌کند! بخوانید.

رنگ مبلمان در دکوراسیون

تضاد ایجاد کنید

استفاده از طرح‌ها یا رنگ‌های متضاد با محیط یا رنگ‌های چشمگیر مانند یشمی، یاقوتی یا یاقوتی کبود، مبل خانه را چشمگیر می‌کند. طرح‌های برجسته روکش مبل باعث به‌چشم‌آمدن مبل در اتاقی با رنگ‌های ساده و دکور خلوت خواهد شد.

تمیزی مبل را در نظر بگیرید

این نکته خیلی مهم است که تا چه حد به تمیز بودن سطح مبل‌ها اهمیت می‌دهید. مبل‌های نشیمن شما مدام مورد استفاده قرار می‌گیرند. ممکن است به خاطر همین موضوع، سریع جرم بگیرند. اگر می‌خواهید مبل‌ها را برای مدت طولانی‌تری نگه دارید، رنگ‌های روشن را انتخاب نکنید. رنگ‌های تیره‌تر کثیفی را کمتر نشان می‌دهند و از این لحاظ اولویت دارند.

رنگ مناسب مبلمان

در انتخاب رنگ مبل روحیات خودتان را اعمال کنید

به سلیقه و روحیات خودتان هم توجه داشته باشید. می‌توانید رنگ‌های شاد را نیز مدنظر قرار دهید. این به خود شما بستگی دارد که نشیمن خود را چگونه و با چه رنگی چیدمان کنید. پس نظر خودتان را حتما روی تصمیم نهایی اعمال کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب نکاتی که هنگام چیدمان اتاق خواب باید بدانید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۶ روشی که سرویس بهداشتی را بزرگ‌تر می‌کند

می‌توانید با چند تکنیک ساده کاری کنید که فضای سرویس بهداشتی کوچک شما بزرگ‌تر به‌نظر برسد. …