منطقه ۹ تهران با ۱۱۱ درصد رشد قیمت مسکن

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در حالی آپارتمان منطقه 9 تهران، رکوددار قیمت شده است که در سال های اخیر جزو کم رشدترین مناطق شهر تهران از نظر قیمت آپارتمان بوده است، اما به چند دلیل عمده در میانه پاییز رکورددار رشد قیمت در میان سایر مناطق پایتخت شد.
منطقه 9 تهران

منطقه ۹ تهران با ۱۱۱ درصد  طلایه‎دار بیشترین رشد قیمت مسکن در شهر تهران، شناخته شده است. متوسط نرخ آپارتمان منطقه ۹ تهران، در آبان ماه امسال، در مقایسه با آبان سال گذشته، ۱۱۱ درصد رشد داشته است که نشان دهنده جهش شدید قیمت در بازار مسکن این منطقه است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از دنیای اقتصاد ، در حالی منطقه ۹ تهران، رکوددار رشد قیمت مسکن شده که در سال های اخیر جزو کم رشدترین مناطق شهر تهران از نظر قیمت آپارتمان بوده است، اما به چند دلیل عمده در میانه پاییز، رکورد افزایش قیمت  را در میان سایر مناطق پایتخت، شکسته است .

دلایل نوسان شدید قیمت مسکن درمنطقه ۹ تهران

منطقه ۹ یکی از نزدیک‌ترین نقاط پایتخت به نوار مرزی دو نیمه شمالی و جنوبی تهران است. همچنین، یکی از اصلی‌ترین کانون‌های عرضه آپارتمان‌های کوچک‌ و ارزان قیمت شناخته می‎شود، این دو علت موجب شده است که طی سال‌های اخیر همواره بازار مسکن این منطقه مورد توجه آن دسته از افرادی قرار بگیرد که قصد خرید آپارتمان با بودجه محدودتر دارند.

منطقه 9 تهران

همچنین بخشی قابل توجه از این منطقه در محدوده بافت‌های فرسوده قرار دارد؛ به همین دلیل در منطقه ۹ تهران، عرضه واحدهای نوساز و کم سن و سال کوچک نسبت به سایر مناطق از وضعیت مطلوب‌تری برخوردار است و متقاضیان خرید واحدهای مسکونی کوچک و ارزان قیمت می‌توانند از میان تعداد زیادی واحد های عرضه شده به بازار مسکن این منطقه، خانه مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند.

با این حال،به دلیل کوچک بودن مساحت زمین‌هایی که عملیات نوسازی روی آن انجام شده است، بخش عمده‌ای از ساختمان‌های مسکونی نوسازی شده در این منطقه تک واحدی و نیمی از واحدها در یک مجتمع، پارکینگ یا انباری ندارند.

برای دیدن مطالب مرتبط با تازه ترین  اخبار خرید و فروش مسکن، از صفحه‎های خبر و گزارش  و  اخبار مسکن جامع  ترین مجله ملکی ایران، مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
 • جدیدترین پیش بینی قیمت مسکن

  پیش‌بینی قیمت مسکن در سال ۹۹

  در شرایطی پیش‌بینی کارشناسان از قیمت مسکن بر کاهش آن در هفته‌های آتی دلالت دارد که حتی در …
 • پیش فروش مسکن ملی

  پیش فروش مسکن ملی در شهرهای جدید

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش فروش واحدهای مسکن ملی که به شیوه مشارکتی احداث می…
 • قیمت مسکن تهران اسفند 98

  رکورد قیمت مسکن در تهران

  روند صعودی قیمت مسکن در شهر تهران که از آذر ماه ۹۸ آغاز شده بود در اسفندماه نیز حتی با وجو…
بیشتر ببینید در اخبار مسکن

همچنین بخوانید

این گیاهان آپارتمانی مخصوص خانه‌های تاریک هستند

شاید گاهی با خرید یک گیاه آپارتمانی و انتقال آن به محیط کم نور خانه، شاهد از بین رفتن آن ش…