حوادثی که زندگی روی زمین را تهدید می‌کند!

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیا تابه حال به این فکر کرده‌اید که انسان‌ها چقدر روی زمین دوام خواهند آورد و کره‌ زمین کی و چطور نابود خواهند شد. محققان فهرستی را تهیه کرده‌اند که می‌تواند باعث مرگ کره زمین شود.
حوادث طبیعی مرگبار

پیش‌بینی‌های بسیاری درباره چگونگی پایان زمین از سوی صاحب‌نظران و حتی مردم عادی ارائه می‌شود. کرونا به ما آموخت که هیچ اتفاقی دور از انتظار نیست. در این مطلب از مجله دلتا حوادث طبیعی مرگبار که احتمال دارد زندگی روی زمین با آن‌ها پایان یابد را خواهید خواند.

حوادث طبیعی مرگبار

سلاح‌های بیولوژیکی

شاید عجیب‌ترین و قدرت‌مندترین سلاح‌های امروز سیاره زمین، سلاح‌های فاقد هر نوع باروت اما حاوی میکروب و باکتری باشد. سلاح‌های بیولوژیکی یکی از خطرناک‌ترین سلاح‌های عصر ما و به معنی انتشار عمدی ویروس و باکتری است. این باکتری‌های عمدی خواهند توانست تمام موجودات روی زمین از جمله انسان‌ها را از بین ببرند.

پرتوهای کیهانی

پرتوهای کیهانی ذرات اتمی با انرژی زیاد هستند که از فضا می‌آیند و با زمین برخورد می‌کنند. علی‌رغم خطر، آن‌ها پدیده‌ای هستند که به مدت ۱۰۰ سال است که کشف شده‌اند. ۹۹ درصد این پرتوها به دلیل میدان مغناطیسی زمین دفع می‌شوند. این اشعه‌ها باعث ابتلای انسان به سرطان و انواع بیماری‌های پوستی می‌شود.

متاسفانه به دلیل فرسایش لایه ازن، این اشعه‌ها مکانی برای نشت پیدا کرده‌اند. دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند با وخیم‌تر شدن اوضاع لایه ازن، زمین سپر حفاظتی خود را از دست خواهد داد و ما در آینده در معرض پرتوهای مرگبار قرار خواهیم گرفت.

برخورد شهاب سنگ با زمین

یکی از ترس‌های بشر برای آینده برخورد شهاب سنگ با زمین است. برخورد یک شهاب سنگ غول پیکر می‌تواند زمین را بطور کامل نیست و نابود کند. اگر برخورد شدید باشد، ممکن است منجر به تقسیم سیاره و شکافتن بخشی از آن و ایجاد عدم تعادل در حیات روی زمین شود.

افزایش دما از دیگر نتایج برخورد شهاب‌سنگ با زمین است. غبار ناشی از برخورد یک شهاب سنگ بزرگ می‌تواند جلوی رسیدن نور خورشید به زمین را بگیرد.

بلایای طبیعی که منجر به نابودی کره زمین خواهدشد

اگر خورشید بمیرد

با وجود فاصله بسیار زیاد بین ما و خورشید که حدود ۱۵۰ میلیون کیلومتر برآورد می‌شود ناپدید شدن آن فاجعه‌ای بسیار بزرگ روی زمین است. خورشید هم مثل هر ستاره دیگری امکان دارد روزی بمیرد. بنابراین زمین منبع اصلی نور و گرما و به عبارتی دیگر حیات را از دست خواهد داد.

بر اساس این گزارش، کمبود آب مهم‌ترین خطری است که ممکن است در مناطق مختلف جهان به دلیل تأثیر آن بر کشاورزی و مواد غذایی لازم برای مردم، باعث مرگ و میر شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب زمین در حال نابودی است را بخوانید.

۴ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۰ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ در ۰:۳۳ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۹ خرداد ۱۴۰۰ در ۲:۵۶ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۹ خرداد ۱۴۰۰ در ۲:۳۴ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…