عجیب‌ترین رنگ‌های چشم!

۵
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
علاوه بر رنگ‌های معمولی چشم مثل سیاه و قهوه‌ای، رنگ‌های دیگری نیز مثل صورتی و بنفش هم وجود دارند.
رنگ های باور نکردنی چشم

می‌گویند چشم‌ها پنجره روح هستند. اگر بخواهیم یک ویژگی مشترک بین چشم و پنجره را پیدا کنیم، رنگ است. چشم‌ها رنگ‌های مختلفی دارند. معمولا رنگ چشم‌ها قهوه‌ای، عسلی یا آبی است. آیا می‌دانستید رنگ چشم قرمز یا کهربایی و حتی بنفش هم وجود دارد؟

در این گزارش، شماری از نادرترین رنگ چشم‌ها را خواهید دید که شاید تا به حال درباره‌اش نشنیده باشید. بطور کلی روش خاصی برای تعیین نادر بودن رنگ چشم وجود ندارد. همین که آن را کمتر دیده باشیم می‌تواند آن رنگ را در گروه نادرترین‌ها قرار بدهد. در این مطلب از مجله دلتا درباره رنگ های باور نکردنی چشم صحبت خواهیم کرد.

رنگ های باور نکردنی چشم

چشم‌های سیاه

درست است برخی از مردم رنگ چشمانشان از دور سیاه به نظر می‌رسد اما در واقع قهوه‌ای تیره است. چشم‌های سیاه از فراوانی رنگ ملانین ناشی می‌شود و عنبیه در این حالت مثل مردمک، کاملا سیاه است و در زیر نور، سیاهی آن کاملا مشخص می‌شود.

رنگ چشم قرمز یا صورتی

دو حالت اصلی وجود دارد که باعث ایجاد رنگ چشم قرمز یا صورتی می‌شود. آلبینیسم و ​​نشت خون به عنبیه. هرچند چشم‌های سفید به دلیل کمبود رنگدانه مایل به چشم آبی بسیار روشن هست. برخی از اشکال آلبینیسم می‌توانند چشم‌ها را قرمز یا صورتی نشان دهند.

چشم بنفش

افراد مبتلا به آلبینیسم غالبا چشمانی سفید دارند که این رنگی است که به دلیل کمبود ملانین ایجاد می‌شود. این رنگ در نتیجه انعکاس نور از رگ‌های خونی چشم ایجاد می‌شود که به رنگ قرمز هستند و یک رنگ بنفش زیبا و عجیب ایجاد می‌کنند.

هتروکرومیا

هتروکرومیا یک بیماری نادر است و رنگ یک عنبیه از دیگری متفاوت است. این یک بیماری نادر و غیرمعمول در رنگ چشم است که در بعضی از افراد و در واقع در کمتر از یک درصد از افراد اتفاق می‌افتد.

چشم هایی با رنگ های باورنکردنی

پیشنهاد مطالعه: مطلب دانستنی‌هایی درباره چگونگی ساخت رنگ‌ها را بخوانید.

 

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۸ راهکار برای براق کردن سکه‌های سفره هفت سین

سکه معمولا یکی از سین‌های هفت سین در زمان تحویل شدن سال روی سفره ایرانی‌هاست. با ۸ روش برا…