با ترفندهایی ساده خانه خود را نو کنید!

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بازسازی مبلمان وسایل خانه یکی از ایده های بسیار عالی برای تغییر دکوراسیون، بدون تعویض وسیله و یا پرداخت هزینه زیاد است.
نوکردن وسایل قدیمی

رنگ آمیزی وسایل خانه یکی از روش‌های بسیار هیجان انگیز و کاربردی برای متحول کردن دکوراسیون خانه با هزینه کم است. یک لایه رنگ جدید و جذاب روی وسایل مختلف خانه به شکلی زیبا، دکور خانه شما را متحول خواهد کرد. در این مطلب از مجله دلتا روش‌هایی جذاب رنگ آمیزی مبلمان را برای نوکردن وسایل قدیمی پیشنهاد می‌دهیم.

رنگ کردن کابینت و میز کنسول

اگر از میز کنسول‌های کلاسیک و سنتی استفاده می‌کنید، بهتر است کار رنگ‌آمیزی مبلمان را با اسپری انجام دهید. استفاده از قلم موی نقاشی نیاز به تخصص بیشتری دارد، در حالی که کار با اسپری راحت‌تر  است.

برای دکورهای کلاسیک و سنتی توصیه می‌شود از رنگ مرجانی و آبی استفاده کنید.

نوکردن وسایل منزل

رنگ آمیزی کوسن

یکی از راه‌های نوکردن وسایل قدیمی رنگ آمیزی کوسن است. برای رنگ آمیزی روی کوسن، ابتدا باید یک مقوا را درون کوسن و پشت پارچه قرار دهید تا رنگ به درون کوسن نفوذ نکند. این کار را با شکاف دادن دوخت کوسن از کنار آن انجام دهید.

پس از قرار دادن مقوا، طرح مورد نظر خود را با نوار چسب نقاشی روی پارچه اجرا کنید. سپس مرحله به مرحله با برداشتن یک قسمت نوار، جای خالی را با قلم موی استنسیل رنگ آمیزی کنید.

در تصویر زیر از طرح زیگزاگی استفاده شده و در هر نوار یک سایه متفاوت از رنگ آبی بکار رفته است. با این کار دیگر نیازی به رنگ آمیزی مبلمان خود نخواهید داشت.

مطالب بیشتر در زمینه کوسن‌ها را در مطلب راهنمای انتخاب کوسن برای انواع مبلمان را بخوانید.

رنگ آمیزی کوسن

رنگ آمیزی میز و صندلی

ابتدا با یک رنگ یک مرحله‌ای سفید، کل فضای میز و صندلی را به رنگ سفید درآورید. پس از خشک شدن رنگ، تمام قسمت‌های میز و صندلی را با چسب نقاشی پوشانده و فقط قسمت‌هایی را باز بگذارید که قصد رنگ آمیزی دارید.

حال روی قسمت‌های تعیین شده را با رنگ‌های مکمل نئونی، رنگ آمیزی کنید. در پایان یک لایه واکس رنگ شفاف و رنگ جلا نیز روی کار بکشید تا درخشش و دوام رنگ‌ها بیشتر شود.

رنگ آمیزی میز و صندلی

پیشنهاد مطالعه: مطلب چیدمان نشیمن به سبک سنتی را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۷ ایده طلایی برای بلندتر نشان دادن سقف خانه

سقف خانه یکی از بخش‌هایی است که در دلگیر و گرفته بودن خانه یا برعکس، بزرگ و دلپذیر بودن خا…