رنگ مناسب اتاق پذیرایی شما چیست؟

۹
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رنگ‌ها می‌توانند تاثیر زیادی بر زیبایی و جذابیت دکوراسیون پذیرایی داشته باشند. از این رو بهتر است در هنگام انتخاب رنگ پذیرایی، همه جوانب سنجیده شود.
ترکیب‌ های رنگی در اتاق پذیرایی

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی یکی از دغدغه‌های اصلی برای تزئین و زیباسازی منزل است. اتاق پذیرایی از مهم‌ترین اتاق‌های خانه است. تعداد وسایلی که در پذیرایی قرار داده شده بسیار زیادتر از دیگر فضاهای خانه است.  داشتن یک تم و ترکیب رنگی مشخص راهنمای بسیار خوبی برای چیدمان وسایل است. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی ترکیب‌ های رنگی در اتاق پذیرایی خواهیم پرداخت.

دیوار خاکستری، سقف سفید، مبلمان خاکستری و لوازم چوبی

اگر فضای شما کوچک است، ترکیب رنگ خاکستری و رنگ طبیعی چوب بهترین انتخاب شما خواهد بود. نکات بیشتر در مورد خانه‌های کوچک را در مطلب نکاتی مهم، در دکوراسیون خانه‌های کوچک بخوانید.

دیوارها را به رنگ خاکستری سرد درآورده و در عوض مبلمان خود را به رنگ خاکستری تیره و ملایم‌تر انتخاب کنید. حال برای اینکه رنگ آمیزی اتاق پذیرایی خیلی سرد و بی روح جلوه نکند، از لوازم چوب طبیعی یا لوازمی که رنگ قهوه‌ای چوب را نشان می‌دهند، استفاده کنید. مثلا میز جلو مبلی یا میز تلویزیون تمام چوبی باشد.

مبلمان خاکستری در دکوراسیون

دیوار و سقف سفید، مبلمان رنگی، جزئیات مشکی

یکی از محبوب‌ترین و ساده‌ترین ترکیب های رنگی در اتاق پذیرایی خانه، دیوارهای سفید در کنار جزئیات مشکی و مبلمانی به رنگ‌های قوی است. استفاده از رنگ سفید برای دیوارها، دست شما را برای استفاده از هر نوع وسایل منزل با هر رنگ و طرحی تا حد زیادی باز می‌گذارد.

مبلمان رنگی در دکوراسیون

دیوارهای سفید و قهوه‌ای مایل به زرد، مبلمان بژ رنگ چوبی

اغلب افراد همچنان خواستار رنگ‌های گرم و دکوراسیونی سنتی و کلاسیک هستند. برای آشنایی با رنگ‌های گرم، مطلب رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی را بخوانید.

رنگ پذیرایی

تمام دیوارها و سقف را به رنگ بژ درآورید. سپس نوار ابزارها، فریم پنجره‌ها و پرده‌ها را به رنگ سفید انتخاب کنید. برای مبلمان راحتی و پذیرایی هم رنگ بژ یا سفید تیره (سفید مایل به خاکستری) را انتخاب کنید. برای قفسه و میزهای اتاق نیز بهتر است از لوازم چوبی با رنگ قهوه‌ای تیره استفاده کنید.

دیوار و سقف خاکستری، مبلمان سیاه و سفید

اگر در انتخاب طرح و رنگ سبک مدرنیسم را سرلوحه طراحی خود قرار داده باشید، به وضوح متوجه استفاده از این سه رنگ در جای جای منزل خود خواهید شد.

سطوح بزرگ خانه مانند دیوارها، سقف و کف خانه را به رنگ خاکستری دربیاورید. سپس مبلمان خانه و بطور کلی هر وسیله‌ای با اندازه نرمال و متوسط مانند مبل راحتی و میز باید سفید انتخاب شوند.

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی

در نهایت رگه‌هایی از رنگ سیاه به دیزاین اضافه می‌شود. برای اینکه دکوراسیون گرم‌تر دیده شود، یک یا دو عدد وسایل دکوری کوچک به رنگ قهوه‌ای یا چوبی را در دکوراسیون پذیرایی قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چگونه اتاق نشیمن را چیدمان کنیم؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک وسیله به آشپزخانه خود نظم دهید!

یکی از کاربردی‌ترین و تاثیرگذارترین عناصر برای حفظ آشپزخانه شما از آشفتگی، ترولی است. در ا…