موجوداتی که هرگز نمی‌میرند!

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دانشمندان به حیواناتی برخوردند که به آن‌ها حیوانات نامیرا گفته می‌شود. همان طور که از نامشان پیداست این حیوانات مرگ ناپذیر هستند.
موجودات نامیرا

در جهان موجودات نادری وجود دارند که هرگز نمی‌میرند. می‌خواهیم به موجوداتی بپردازیم که واقعا وجود دارند و از زمان آفریده شدنشان تا به الان نمرده‌اند. این موجودات بر خلاف تصور عموم ما وجود دارند و هم اکنون در زمین موجود هستند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره موجودات نامیرا (موجوداتی که نمی میرند) را مورد بررسی قرار دهیم.

موجودات نامیرا

کرم‌های پهن آبی

کرم‌های پهن آبی از خانواده پلانارین‌ها هستند. علاوه بر نامیرا بودن، قابلیت این را دارند که سلول‌های آسیب دیده خود را نیز ترمیم نمایند.

در طی یک آزمایش که از یک کرم اصلی پلانارین که به قطعات ریزتری تکه ‌تکه شده بود، در حدود ۲۰ هزار کرم پهن جدید به وجود آمد.

درخت کاج زبرمیوه

موجود بعدی لیست جاودانه‌های ما، درخت کاج زبرمیوه است. این درخت به عنوان مسن‌ترین درخت تکی شناخته شده است.

طول عمر این درخت بر اساس فرضیات در حدود ۵۰۶۲ سال است. این به این معنی است که قدمت آن برابر است با قدمت فرعون‌های مصر.

هیدرا

هیدرا موجود نامیرای دیگری است که در شرایط ایده ‌آل بدون هیچ نشانه‌ای از پیری و کاهش باروری زندگی می‌کند.

هیدراها در واقع شکارچیانی آبزی هستند که با قدرت تحرک ولی ساکن هستند. قدمت حضورشان بر روی زمین، بسیار طولانی است. هیدراها حتی یکی از موجوداتی هستند که ظاهرا دچار پیری هم نمی‌‌شوند. دلیل آن این است که این موجود از سلول‌‌های بنیادی تشکیل شده است. هیدراها به صورت کلونی ‌های کوچک رشد می‌کنند.

عروس دریایی تیولا

این موجود توانایی این را دارد که بعد از این که به بلوغ جنسی کامل رسید، خود را مجددا بازسازی نماید. در نتیجه به آن فناناپذیر گفته می‌شود.

این موجود برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ روی کف دریای مدیترانه شناسایی شد.

پس از بلوغ در زمان فناپذیری، گرسنگی و یا حملات حیوانات شکارچی، این موجود به حالت اولیه خود برمی‌گردد. در این زمان چرخه ‌زندگی خود را دوباره از اول شروع می‌‌کند.

موجوداتی که هرگز نمی‌ میرند

پیشنهاد مطالعه: مطلب بازگشت حیوانات منقرض شده  را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا برنج ژاپنی‌ها را چاق نمی‌کند!

این یک سوال بسیار رایج است. اگر کربوهیدرات عاملی برای چاقی می‌شود، پس چرا ژاپنی ها چاق نمی…