۷ اصل طلایی در چیدمان خانه که باید بدانید!

۱۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
به هر آن‌چه که دوست دارید تا در چیدمان منزل شما حضور داشته باشد فکر کنید و محل قرار‌گیری وسایل را مشخص کنید.
اصول و قوانین چیدمان منزل

قوانین مربوط به چیدمان مدرن و سنتی منزل از نظر اصول و قوانین، با یکدیگر تفاوت زیادی دارند. می‌توانید هر فضایی را که به نظر شما خسته کننده است، تبدیل به فضایی دلچسب و جذاب کنید که همه روزه آن را دوست خواهید داشت. در این مطلب از مجله دلتا به تشریح اصول و قوانین چیدمان منزل پرداخته می‌شود.

سقف باید همیشه سفید باشد

کارشناسان چیدمان منزل همیشه عنوان کرده‌اند که رنگ سقف و درها باید سفید باشد. رنگ سفید چهارچوب زیبا و مشخصی را از فضا به دست می‌دهد و به‌طور معمول باعث بلندتر به‌نظر رسیدن سقف می‌شود. رنگ سفید برای هر اتاق و فضایی مناسب است.

اصول و قوانین چیدمان منزل

تمامی اکسسوری‌های مبلمان باید مکمل یکدیگر باشند

بسیاری از طراحان بر این باور هستند که تطابق مبلمان‌ با یکدیگر اصلا ضرورت ندارد اما نباید آن را فراموش کرد. به این معنا که تمام اکسسوری‌های یک اتاق باید یکدیگر را کامل کنند. باید از زیاده‌روی پرهیز کرد زیرا ست کردن همه اکسسوری‌های مبلمان با یکدیگر باعث ایجاد فضای یکنواخت می‌شود.

اصول و قوانین چیدمان منزل

به سلیقه و علاقه خود احترام بگذارید

سعی کنید سلیقه و علاقه خود را در اولویت قرار دهید. قبل از خرید هر اکسسوری یا اجرای هر گونه پلان و طراحی، حتما با اصول خود آن‌ها را بسنجید.

در رنگ پردازی از ترند‌ها پیروی کنید

همه ما و کارشناسان حوزه چیدمان می‌دانیم که هر رنگی را نباید با هر رنگی به‌کار برد. از طرفی هم رنگ‌پردازی فضاهای مختلف منزل باید با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشند. سبک دکوراسیون و به بیانی ساده مدرن یا سنتی بودن چیدمان نیز تاثیر عمده‌ای روی رنگ‌های به کار برده شده می‌گذارد.

رنگ پردازی از ترند‌ها

مبل‌ها یا کامل روی فرش یا کامل خارج از فرش

مبلمان‌ و فرش از مهم‌ترین اجزای چیدمان‌ به‌ویژه در خانه‌ ما ایرانی‌ها هستند. فرقی نمی‌کند که سبک مدرن را دنبال می‌کنید یا سنتی، در هر صورت باید تناسب لازم را میان این دو پیاده کنید. بهترین تناسب این گونه است که پایه‌های مبل یا باید به‌طور کامل روی فرش قرار بگیرند یا باید کاملا خارج از فرش باشند.

مبلمان و فرش در چیدمان

قهرمانی را برای فضا انتخاب کنید

هر اتاق و فضایی به یک قهرمان نیاز دارد. چیزی که توجه را به خود جلب کند و تاثیر لازم را بگذارد. حال این‌که این قهرمان چه چیزی می‌تواند باشد کاملا به شما بستگی دارد. قهرمان فضا و اتاق شما مهم است چیزی باشد که شما آن را دوست دارید و از دیدن آن خسته نمی‌شوید.

چیدمان منزل

مبلمان را به دیوار نچسبانید

اندازه اتاق در میزان فاصله مبلمان با دیوار تاثیر دارد اما نباید این فاصله را به کل نادیده گرفت. وجود فاصله هر چند کم میان دیوار و مبلمان بر خلاف باور بسیاری باعث بزرگ‌تر به‌نظر رسیدن فضا می‌شود. این فاصله را با اندازه اتاق خود تطبیق دهید.

چسباندن مبلمان به دیوار

پیشنهاد مطالعه: مطلب زیباترین مدل‌های پرده آشپزخانه برای خانه شما را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

زیباترین‌ مدل‌های لوستر برای خانه شما

لوستر سقفی از نوع کریستالی یکی از انواع آویز و لوستر شیک است. این لوسترها به کمک کریستال‌ه…