ایده‌های چیدمان مبل در نشیمن

۱۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چیدمان مبل در اتاق نشیمن اصول و قوانین خاصی دارد که باید با توجه به اندازه و شکل اتاق و سبک دکوراسیون داخلی منزل شما انجام شود.
چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن

فضای نشیمن بخشی از منزل محسوب می‌شود که حوزه اصلی برای فعالیت‌های روزانه و معاشرت افراد خانواده بوده و از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مطلب از مجله دلتا در مورد چگونگی چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن پرداخته می‌شود.

توجه به ابعاد اتاق نشیمن

ابعاد فضا به شما کمک می‌کند که مبلمان مورد نظر خود را به درستی چیدمان نمایید، تا تعداد مبلمان برای فضا کم یا زیاد نباشد. به درب‌ها، ورودی و جای پنجره‌ها قبل از خریداری مبلمان حتما توجه کنید.

چیدمان مبلمان

تقسیم فضایی

اگر اتاق بزرگی دارید، فضا را به دو قسمت تقسیم کنید. برای تقسیم فضا می‌توانید از دو فرش، پارتیشن یا با قرار دادن مبلمان در میانه فضا استفاده کنید. البته اطمینان حاصل کنید که رفت و آمد آسانی در فضا وجود داشته باشد.

ترکیب اندازه و سبک مبلمان مختلف

چیدمان اتاق نشیمن با قرار دادن مبلمانی با اندازه‌های کاملا مشابه، خسته کننده و یکنواخت خواهد بود. به همین دلیل بهتر است از مبلمانی با اندازه‌های مختلف استفاده کنید. این امر با ایجاد جلوه‌های متفاوت در اتاق، فضایی دلنشین‌تر ایجاد می‌کند.

سبک مبلمان مختلف

در چیدمان مبلمان نشیمن تعاملات را فراموش نکنید

به یاد داشته باشید که حوزه نشیمن جایی است که افراد خانواده با هم به تعامل و صحبت می‌پردازند. بنابراین، باید کاربران فضا بتوانند به راحتی و با آرامش جسمی، به تعامل با یکدیگر بپردازند. داشتن دید کافی به دیگر افراد و تعاملات با سایر بخش‌های ضروری در دسترس را فراموش نکنید.

ایجاد تعادل در چیدمان نشیمن

در چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن به شکل، رنگ، سبک مبلمان و همچنین روابط بصری آن‌ها با یکدیگر دقت کنید.هنگامی که از تقارن صحبت می‌کنیم، به ترتیب قرارگیری وسایل با نظم و مشابهت اندازه آن‌ها توجه می‌کنیم. منظور از عدم تقارن استفاده از اندازه‌های مختلف مبلمان و دکوری‌ها در دکوراسیون است.

چیدمان نشیمن

ایجاد حوزه‌های کوچک‌تر

در فضای نشیمن در صورت امکان، حوزه‌های کوچک‌تر ایجاد کنید. به عنوان مثال می‌توانید از فضای کنار پنجره برای مطالعه، تماشای منظره بیرون یا نوشیدن یک فنجان قهوه استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ اشتباه بزرگ در تزیین منزل که نمی‌دانید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میوه‌‌ها را چطور بکاریم؟

همچنین بخوانید: آموزش کاشت بذر میوه در گلدان یا باغچه گلدان‌های زیبا در منزل درست کنیم برا…