اشتباهات رایج در دکوراسیون آشپزخانه

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دکوراسیون آشپزخانه باید زیبا و کاربردی باشد. نظم و چیدمان، دو اصل اساسی در هر آشپزخانه‌ای هستند.
اشتباهات در طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه و دکوراسیون آن اهمیت بسیاری دارد. میزی که در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و اشیاء دکوری که در مرکز این میز قرار داده می‌شوند برای تکمیل آشپزخانه کافی نیستند. اشتباهاتی در چیدمان آشپزخانه وجود دارند که مانع از ایجاد فضایی کامل می شوند. در این مطلب از مجله دلتا به اشتباهات در طراحی آشپزخانه اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پیشخوان نامناسب برای آشپزخانه

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در طراحی آشپزخانه نداشتن پیشخوان است. در نظر گرفتن یک پیشخوان برای آشپزخانه برای انجام دادن بسیاری از کارها بر روی آن، ضروری است. در عین حال با در نظر گرفتن بیش‌ترین فضا برای کف آشپزخانه، باید اپن آشپزخانه را در جای مناسبی قرار داد.

پیشخان نامناسب برای آشپزخانه

در نظر نگرفتن فضاهای کافی

یک اشتباه بزرگ در اغلب آشپزخانه‌ها در نظر نگرفتن فضاهای کافی برای جاسازی وسایل است. گاهی وسایل آشپزخانه بطور نامنظمی درون کابینت آشپزخانه قرار می‌گیرند و حجم زیادی از فضا را اشغال می‌کنند. مخصوصا لوازم برقی بزرگ مثل دستگاه غذاساز یا مخلوط کن.

پس بهتر است جای مناسبی که دسترسی به آن آسان هم باشد برایشان در نظر بگیریم.

اشتباهات چیدمان آشپزخانه

در نظر گرفتن کاشی‌های محافظ

معمولا افراد، کاشی‌های محافظ را برای دیوار پشت اجاق گاز و سینک در ته لیست خود قرار می‌دهند. این کار ممکن است در کوتاه مدت در هزینه صرفه جویی کند. اما هزینه بلند مدت آن، که ناشی از خرابی و چرب شدن دیوارهاست، بسیار بیشتر خواهد بود.

نورپردازی ضعیف

آشپزخانه به دلیل موقعیت و جایگاهی که در خانه دارد، نیازمند نورپردازی صحیح و به اندازه است. چه بسا نور کم برای سلامتی اشخاصی که با اشیای تیز و برنده مثل چاقو سر و کار دارند بسیار خطرناک است. به علاوه هر چه نورپردازی قوی‌تری در آشپزخانه خود داشته باشید، دکوراسیون و چیدمان آن را بهتر می‌توانید نشان دهید.

اشتباهات آشپزخانه

تهویه نامناسب

حتی بهترین چیدمان‌ها برای آشپزخانه به علت بوی نامطبوع و تند به جا مانده در فضا محو می‌شوند. هودهای ارزان قیمت فقط هوای کثیف را به گردش در می‌آورند. در حالی که یک سیستم تهویه مناسب، کیفیت هوای داخل را بطور محسوسی ارتقا می‌بخشد و به تمیزتر شدن آشپزخانه شما کمک می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش آشپزخانه را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این گیاهان آپارتمانی هرگز زرد نمی‌شوند

گیاهان آپارتمانی به فضای منزل‌تان سبزی و تازگی می‌بخشند و برای تصفیه هوا هم بسیار مفید هست…