خطرناک‌ترین پرنده جهان!

۷
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاسوری پرهای مشکی سخت و صورتی آبی‌رنگ دارد. گردن آن به رنگ قرمز روشن یا زرد است و تاجی استخوانی بر سر دارد. پاهایش بزرگ و نیرومند است و پنجه‌ای خنجرمانند دارد.
پرنده خطرناک جهان

کاسوری نام یکی از خطرناک‌ترین پرندگان روی زمین است. شاید بتوان گفت تنها پرنده خطرناک جهان بشمار می‌رود. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره این پرنده بیشتر صحبت می‌کنیم.

کاسوری، خطرناک‌ترین پرنده

کاسوری سومین پرنده بزرگ دنیا است که طول آن به ۲ متر می‌رسد. این پرنده دومین پرنده سنگین وزن جهان با چیزی در حدود ۶۰ کیلوگرم است.

چرا این پرنده لقب خطرناک‌ترین پرنده دنیا را به خود گرفته است؟

در پاسخ باید گفت که کاسوری‌ها در هیچ مبارزه‌ای که با دیگر حیوانات و یا انسان‌ها دارند هرگز شکست نمی‌خورند. این پرنده قابلیت‌های عجیب و غریبی دارد. می تواند تا ۲ متر بالا بپرد.

این پرنده سرعت فوق العاده ۵۰ کیلومتر در ساعت دارد. یک شاخ خیلی تیز بالای سرش وجود دارد که می‌تواند مثل یک خنجر فوق العاده تیز  از آن در جنگ‌ها استفاده کند. این خنجر طبیعی ۱۲ سانتی‌متر طول دارد.

کاسوری خطرناک‌ ترین پرنده جهان

کاسوری پرنده‌ای شبیه بوقلمون

این پرنده در عین حال شکل و ظاهر رعب آوری هم دارد. پرهای سیاه رنگی بدنش را پوشانده و تا حدودی شبیه بوقلمون است. گردن آبی با زائده قرمز رنگی که از آن آویزان است را می توان ویژگی بارز این نوع پرنده دانست. چشمان بزرگ و تیز کاسوری می‌تواند کوچک‌ترین حرکت و جنبشی را در دوردست‌ترین نقاط ببیند. هر سال ۲۰۰ مورد حمله کاسوری به انسان گزارش می‌شود که برخی از آن‌ها منجر به مرگ می‌شود. برای مثال در سال ۱۹۲۶ یک انسان در برخورد با کاسوری به طرز رقت‌انگیزی جان خود را از دست داده بود.

 نکته عجیب این است که کاسوری‌ها بی هیچ دلیلی به سگ‌ها حمله می‌کنند

تاکنون هیچ کسی نتوانسته راز حمله کاسوری‌ها به سگ‌ها را کشف کند. این پرنده‌ها اغلب به خانه‌های مسکونی حمله می‌کنند. با نوک و شاخ خود به درها و پنجره‌ها آسیب می‌رسانند.

زیست‌گاه کاسوری

زیست‌گاه این پرنده مناطق شمالی استرالیا است. این پرندگان در جنگل‌های استرالیا نقش مهمی در انتشار دانه‌ها و بذر گیاهان دارند. کاسوری میوه‌خوار است و از قارچ‌ها، نرم تنان و حشرات تغذیه می‌کند. گروهی از پژوهش‌گران کاسوری‌ها را از نسل دایناسورها می‌دانند. با همه این اوصاف، کاسوری پرنده‌ای زیبا و شگفت انگیز است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب خطرناک‌ترین حیوانات ایران را بخوانید.

 

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۹ حقیقت عجیب و جالب تاریخی!

لیست‌های عجیب‌وغریب همیشه محبوب هستند. بنابراین مجله دلتا در این مطلب شما را با ۹ حقیقت عج…