خانه گزارش های ملکی مهار قیمت مسکن در گرو تعادل عرضه و تقاضا

مهار قیمت مسکن در گرو تعادل عرضه و تقاضا

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مهار قیمت مسکن

مهار قیمت مسکن در گرو تعادل عرضه و تقاضای مسکن اعلام شده است .

 وزیر راه و شهرسازی گفته است علت اصلی افزایش قیمت واحدهای مسکونی، کمبود عرضه مسکن است و مهار قیمت مسکن در صورتی امکان‎پذیر است که بین عرضه و تقاضای مسکن، تعادل ایجاد شود تا بتوانیم از  افزایش قیمت‎ها جلوگیری کنیم.

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادنیوز، محمد اسلامی در ارتباط با  برنامه وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن، گفت:  «در زمینه مهار قیمت مسکن و ساماندهی  بازار آن،  وظیفه وزارت راه و شهرسازی تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضا، به ویژه برای قشر‎های متوسط و کم‌درآمد است.»

پیش از این  نیز این وزارت برای مهار قیمت مسکن، پیشنهاد افزایش سقف وام خرید  و احتمال پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن در سال ۹۷  را مطرح کرده  و گفته بود : «شورای پول و اعتبار هنوز افزایش وام مسکن را تصویب نکرده، اما وزارت راه و شهرسازی آن را درخواست کرده است.»

مهار قیمت مسکن

محمد اسلامی  اشاره کرده است که در اولین قدم، احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار است و ۱۰۰ هزار واحد آن در شهرهای بالای ۱۵۰ هزار نفر ساخته می‎شود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، احداث واحدهای جدید مسکونی در کنار تکمیل پروژه‌های مسکن مهر، به جریان تولید مسکن در کشور شتاب می‌بخشد.

اسلامی افزود: گرانی لجام گسیخته قیمت مسکن فقط ناشی از تلاطم های اقتصادی اخیر نیست؛ بلکه نتیجه کمبود عرضه مسکن است.

 معاون برنامه‎ریزی وزیر راه و شهرسازی نیز پیش از این گفته بود: افزایش ناگهانی قیمت خانه طی یک سال اخیر فقط مربوط به پارامترهای درونی بازار مسکن نیست. به عبارت دیگر هنوز مداخله سایر بازارها در بازار مسکن سنجش نشده و باید مسائل دیگر را نیز در این گرانی دخیل دانست.

مطالب بیشتر درباره مسکن را در صفحات خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

تمکین نکردن زن از شوهر چه عواقبی در پی دارد؟

تمکین از شوهر به معنای پذیرش مرد در امور کلی زندگی مشترک است و مصادیق گوناگونی از روابط خا…