ماشین کوچک تاشدنی تحولی در ماشین‌های کوچک

۸
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ویژگی منحصر به فرد و خاص این ماشین آن است که به رغم کوچکی، باز هم قابلیت کوچک‌تر شدن دارد که این ویژگی استثنایی تا به حال در هیچ خودرویی دیده نشده است.
خودروی کوچک تاشدنی

با توجه به افزایش جمعیت و به دنبال آن افزایش تقاضا و افزایش تعداد خودروها، شرکت‌های خودروسازی تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا با تولید خودروهای ارزان‌تر، کوچک‌تر و با آلودگی کمتر، نظر تعداد بیشتری از خریداران را به خود جلب کنند. اخیرا خبری منتشر شد که بیانگر ورود اختراع جدیدی به دنیای اتومبیل است. تا سال آینده خودروی الکتریکی با ظرفیت دو سرنشین وارد بازار می‌شود که هیریکو نام دارد. این خودرو دارای ویژگی منحصر به فردی است که آن را از سایر خودروها متمایز می‌کند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره این خودروی کوچک تاشدنی بیشتر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ماشین کوچک تاشدنی

این خودروی جالب این قابلیت را دارد که تا شده و کوچک‌تر شود. شما به‌راحتی می‌توانید در یک جای کوچک نیز آن را پارک کنید.

تحولی در ماشین های کوچک

خودرو الکترونیکی تاشو با ابعاد کوچک

طول این خودرو در حالت معمولی ۲.۵ متر است که با تا شدن می‌توان آن را تا یک متر کوچک‌تر کرد و در یک جای ۱.۵ متری پارک کرد. می‌توان گفت این خودرو دقیقا به درد مناطق و شهرهایی می‌خورد که در آن افراد با کمبود پارکینگ و مکان برای پارک خودرو مواجه اند.

سازندگان این خودرو اظهار داشتند که می‌توان با تا کردن این خودرو در یک جا پارک معمولی برای یک خودرو، سه عدد از این خودروها را با هم جای داد.

نکته جالب دیگر این که این خودرو را به‌راحتی زمانی که در خودرو نشسته‌اید و قصد پارک کردن آن را دارید و تنها با زدن یک دکمه می‌توان کوچک کرد و در یک جای محدود پارک نمود.

ویژگی بارز و شاخص دیگری که در این خودروی کوچک یافت می‌شود، VOBOT می باشد که به این خودرو اجازه می‌دهد در مرکز یک نقطه خاص به‌راحتی تغییر جهت داده و جابه جا شود. در واقع این خودرو به میدان وسیعی برای دور زدن احتیاج ندارد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب راهکارهایی برای کاهش روند پیری را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

آیا می‌دانید غذایی که می‌خورید ژنتیک شما را تغییر می‌دهد؟

ارتباط بین غذا و ژن ها ممکن است بر سلامتی، فیزیولوژی و طول عمر شما اثر بگذارد. با مجله دلت…